Perinçek’ten Muharrem İnce’ye Demirtaş çağrısı: Tehlikeli sevdadan vazgeçsin

Perinçek, 24 Haziran’da ikinci tura kalacağına söyledi

Perinçek’ten Muharrem İnce’ye Demirtaş çağrısı: Tehlikeli sevdadan vazgeçsin

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Perpa İş Merkezi'nin yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Perinçek, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalamazsanız oyunuzu Muharrem İnce'ye mi Recep Tayyip Erdoğan'a mı vereceksiniz?' sorusuna, "Bizde değişim yok" yanıtını verdi.

Muharrem İnce’ye çağrı yapan Perinçek, “Ben Muharrem İnce'ye şunu öneriyorum; derhal bu yanlışı bıraksın. Kamuoyu önüne çıksın, desin ki 'Biz Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapmayacağız. PKK'yı hükümete sokmayacağız. Selahattin Demirtaş gibi PKK elemanlarını cumhurbaşkanı yardımcısı yapmak gibi Türkiye için son derece tehlikeli bir sevdadan derhal vazgeçsin” dedi.

Perinçek, "Bizim ikinci tura kalacağımız kesin. Göreceksiniz Türkiye'yi biz yöneteceğiz" dedi.

Yerli üreticiyi destekleyeceklerini söyleyen Perinçek, "Üreticiyi tekrar Türkiye'nin efendisi yapacağız. Tekrar çarşılarımızı Türkiye'nin efendisi yapacağız. Bu bir mecburiyet, seçenek değil" ifadelerini kullandı.

Perinçek, "Çiftçimizin, işçimizin, sanayicimizin, tüccarımızın dönemi geliyor. Türkiye'yi sıcak para komisyoncuları yönetmeyecek, büyük bankalar, tefeciler yönetmeyecek. Üreticilerin Türkiyesini kuracağız" diye konuştu.

‘İNCE'YE 'DEMİRTAŞ' ÇAĞRISI: TEHLİKELİ SEVDADAN VAZGEÇSİN’

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye seslenen Perinçek, şunları söyledi:

"Selahattin Demirtaş'ı, yani PKK'nın adamını cumhurbaşkanı yardımcısı yapan bir projenin içinde olmayı kimse bizden istemesin. Ben Muharrem İnce'ye şunu öneriyorum; derhal bu yanlışı bıraksın. Kamuoyu önüne çıksın, desin ki 'Biz Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapmayacağız. PKK'yı hükümete sokmayacağız'. Bizim ikinci tura kalacağımız kesin. Göreceksiniz Türkiye'yi biz yöneteceğiz. Tekrar çağrıda bulunuyorum. Selahattin Demirtaş gibi PKK elemanlarını cumhurbaşkanı yardımcısı yapmak gibi Türkiye için son derece tehlikeli bir sevdadan derhal vazgeçsin."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 10:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 3 yıl Önce

Hadi soysuz köpek

Ali delipalta
Ali delipalta - 3 yıl Önce

Bu şerefsiz i haber yapmayın lutfen

Kota
Kota - 3 yıl Önce

Sayın perincek geç kaldın Kürtlerin üstünde siyaset yapmaya sayın Demirtaş bir Türkiye sevdalısı senin gibi bölücü ayrımcı ırkçı deyil

hdp li
hdp li - 3 yıl Önce

senden tehlikelisi var mı türkiyede

Ya Hızır
Ya Hızır - 3 yıl Önce

Bu Yezidin Allah belasını versin. Utanmaz, ahlaksız, ırkçı, faşist

mem
mem - 3 yıl Önce

Sayın yetkili bari siz bu çakalın haberini yapmayın

Deniz Agiri
Deniz Agiri - 3 yıl Önce

Allah siz şerefsiz namusuz alçak sen insanmisin

Deniz Agiri
Deniz Agiri - 3 yıl Önce

Allah siz şerefsiz namusuz alçak sen insanmisin


SIRADAKİ HABER