Perinçek: HDP yürünecek değil, kapatılacak parti

Doğu Perinçek, "Adalet Yürüyüşü CHP’nin bonzaisi" dedi

Perinçek: HDP yürünecek değil, kapatılacak parti

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’yle CHP ile HDP arasında seçim ittifakının amaçlandığını savundu. 

Sputnik'te yer alan habere göre, Ulusal Kanal canlı yayınında konuşan Perinçek, HDP heyetinin ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek ziyaretinde bulunmasıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: “Bu yürüyüş CHP ile HDP’nin bir seçim ittifakı yürüyüşüdür. Bu yürüyüş CHP’nin bonzaisidir. Bakın bu yürüyüşte bulunan insanları PKK’nın üst düzey yöneticileri yollamıştır. Sorun, bunu inkâr edemezler.”

‘HDP YÜRÜNECEK DEĞİL, KAPATILACAK PARTİ’

Perinçek ayrıca, “Buradan tekrar söylüyorum. HDP yürünecek bir parti değil, kapatılacak bir partidir. Terör örgütüne lojistik destek veriyor. İnsan kaynağı sağlıyor. Çok açık söylüyorum. CHP Duran Kalkanlarla, Cemil Bayıklarla yürüyor. Bunlarla iktidara yürünmez. Çukura yürüyor” şeklinde konuştu.

‘BURADAN ABD PROJESİ ÇIKAR’

Bu yürüyüşle CHP tabanının HDP’yle ittifaka alıştırılmak istendiğini öne süren Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bonzai gibi. Uyuştura uyuştura alıştırmaya çalışıyorlar. HDP’yi meclise sokan CHP bu şekilde AKP’yi düşürme planı yaptı. Ancak bunun olmayacağı belli. Onlara söyledik PKK’ya değil, MHP’ye gidin diye. Bizi dinlemediler. Bakın dün, CHP PKK ile yürüdükten sonra yüzde 49 yüzde 19’a düşmüştür. Buradan ne çıkar? ABD’nin projesi çıkar.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 18:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 3 yıl Önce

yüzüne tükürülmeyecek kadar alcak olan perincek , öcalanin bokunu yemek icin kandile cikmisti

HOŞHABER
HOŞHABER - 3 yıl Önce

topal papağan ajanliğa devam edi̇yor.68 kuşağinin bunu dişlamasi ve konuşturmamasi çok doğrui̇mi̇ş.

SIRADAKİ HABER