Perinçek: Güneydoğu'da giderek güçleniyoruz, aşiretler de PKK'ya karşı silahlanıyor

Doğu Perinçek, 'Hakkari'de ve Yüksekova'da Türk bayrakları ile miting yapacağız' dedi

Perinçek: Güneydoğu'da giderek güçleniyoruz, aşiretler de PKK'ya karşı silahlanıyor

Ergenekon sanıklarından eski İşçi Partisi şimdiki Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan'ın "Kürt sorunu yoktur" sözlerine sahip çıkarak, benzer gerekçelerle "Türkiye'de Kürt sorunun çözüldüğünü" iddia etti.

15 Şubat tarihinde yaptığı kongre ile ismini değiştirerek Vatan Partisi yapan ve PKK Lideri Abdullah Öcalan'ı yargılayan hakimi, ile "uluslararası komplo operasyonunda" yer alan askerleri bünyesine katan eski İşçi Partisi ve Ergenekon davası tutuklularından Doğu Perinçek, milletvekili adaylarını tanıttığı toplantıda, politik yaklaşımlarına ilişkin dikkat çekici değerlendirmeler yaptı. Perinçek, "Altı Ok'a sahip çıkmaları halinde CHP'de birleşebileceklerini" belirtti.

‘PKK’YA KARŞI AŞİRETLER SİLAHLANIYOR’

Perinçek, "Güneydoğu'da biz de çalışıyoruz ve giderek güçleniyoruz. Hakkari'de ve Yüksekova'da Türk bayrakları ile miting yapacağız. PKK bölgede hem yığınak yapıyor, hem halkı silahlandırıyor. Halka da hafif silahlar dağıtıyorlar. PKK'ya karşı da aşiretler silahlanıyor. Bunu tespit ediyoruz" iddiasında bulundu. 

‘TÜRKİYE’DE KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR’

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, "Türkiye'de demokratik haklar bakımından Kürt sorunu bitmiştir. Bundan sonrası ayrı devlet talebidir ki o da Türkiye'yi dağıtır" görüşünü dile getirdi.

Konuşmasında, "CHP'li Kemalistlerle, Atatürkçü gelenekten gelenler zaten bizi destekliyorlar. Altı Ok'u kabul etsinler, sahip çıksınlar; Seyit Rıza değil, Atatürk desinler; Dersim değil, Tunceli desinler o zaman CHP'de birleşiriz" diye konuştu.

‘KÜRTÇE EĞİTİM MÜMKÜN DEĞİL’

Ayrıca konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre önce yaptığı konuşmada, "Kürt sorunu bitmiştir" sözlerini de tekrarlayan ve aynı gerekçelerle bu söylemi yenileyen Perinçek, "Demokratik haklar açısından Kürt sorunu çözüldü, bitti. Kürtçe konuşmak, yazmak. Kürtçe yayın radyo, televizyon. Bütün bu talepler karşılandı. Dolayısıyla Türkiye'de Kürt sorunu çözülmüştür, Kürt sorunu yoktur" şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında daha önce "Kürtçe bilim dili değil" şeklinde açıklamalar yapan Arınç'ın sözlerini de yenilen Perinçek şöyle konuştu:

"Anadilde eğitim de mümkün değildir. Anadil tabi ki önemlidir. Kürtçe ile bilim yapmak mümkün değil. Kimya, fizik, hukuk, sosyoloji yapamazsınız. 'Ali okula git, Ayşe ip atla' seviyesinde kalır."

Perinçek, "Bizim iktidarımızda Abdullah Öcalan kısa sürede TV'ye çıkacak ve 'silahları bırakın' çağrısı yapacaktır" şeklinde konuştu.

(DİHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 15:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
hykenan
hykenan - 6 yıl Önce

türkiye'nin netayahu'su olmak için çırpınıyor perinçek.hakkari'de türk bayraklı miting yapacakmış.

Ali Haydar
Ali Haydar - 6 yıl Önce

hadi be.kızıldere öncesi nerede saklanıyorsan oraya git.............

devrimci şoreşger
devrimci şoreşger - 6 yıl Önce

Hadi alçak havla dur

şiyar
şiyar - 6 yıl Önce

hangi aşıret silahlanıyomuş aqa hade git bakalım yuksek ovaya

ahmet  dartar
ahmet dartar - 6 yıl Önce

sayin perincek siz alcak bile degilsiniz,size yakisan sifat cukur.

samet
samet - 6 yıl Önce

kusura bakma sen hiçbir zaman parti olmayacaksın

mert
mert - 6 yıl Önce

yaslandi zaar. Allah insanin canini almadan önce aklini alirmis. biri doktor kontrolüne götürsün adamcagizi.

EMİNE GÖK
EMİNE GÖK - 6 yıl Önce

SAYIN PERİNCEK GERCEK VATAN SEVER OLSAYDINIZ CHP DE ŞARTSIZ BİRLEŞİRDINIZ. NEDEN Mİ? OY ORANINA BAKINCA BU AKLA GELİYOR. BİDE SAADECE BU DEFALIKTI, YAPMADINIZ. BİDE SÜREKLİ akp rte YERİNE SÜREKLİ CHP YI YOK ETME SÖYLEMLERİ. BUDA SİZE KIZANLAR ARTIYOR. SAYGILARIMLA.YINE OYLARI BÖLECEKSİNİZ.

SIRADAKİ HABER