Perinçek: Erdoğan İslami Kemalist oldu, savunduğumuz noktaya geldi

Perinçek, ABD'yle ilgili de açıklamalar yaptı 'suikast' iddiasında bulundu

Perinçek: Erdoğan İslami Kemalist oldu, savunduğumuz noktaya geldi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “İslami Kemalist oldu" diyerek, “Bizim savunduğumuz noktaya geldi. Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da, Rafet Ballı'nın Dünya ve Türkiye gündemi ile ilgili sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkına “​İslami Kemalist oldu” diyen Perinçek, “Bizim savunduğumuz noktaya geldi. Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Türkiye’de provokasyonlar yapabileceğini söyleyen Perinçek, “ABD 2018'de Türkiye'ye karşı büyük bir ekonomik müdahale de bulunacak. Amerika iç cephede Türkiye'de suikastlar zincirine başvurabilir. Türkiye ve Amerika bu kadar karşı karşıya geliyorsa Amerika Türkiye'yi bırakmak istemeyecektir. Suikastlar zinciri gündeme gelebilir. Bunlar tabi analizlerim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 20:55
YORUM EKLE