Perinçek: AK Parti'nin de bulunduğu üreticilerin milli hükümetini kuracağız

Perinçek, “Türkiye'nin bir üretim devriminin eşiğinde olduğunu" savundu

Perinçek: AK Parti'nin de bulunduğu üreticilerin milli hükümetini kuracağız

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bursa'da partisinin düzenlediği Bursa Üretim Devrimi Kurultayı’nda  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin ekonomik sorunlarına çözüm bulacağı bir döneme girdiğini öne süren Perinçek, “Türkiye'nin bir üretim devriminin eşiğinde olduğunu" savundu.

"Zorlukları paylaştıracak bir hükümet kuracağız” diyen Perinçek, "Tek başına AK Parti yönetimiyle Türkiye'yi buradan çıkaramayız ama AK Parti'yi dışlayarak da çıkaramayız. Öyleyse tek başına AK Parti yönetmeyecek ama AK Parti'nin de bulunduğu üreticilerin milli hükümetini kuracağız. Toplumun geniş kesimlerini temsil eden, AK Parti, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi... Tabii bölücüyü, FETÖ'cüyü bu hükümete almayacağız" dedi.

‘AK PARTİ'NİN DE BULUNDUĞU ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİ KURACAĞIZ’

Zorlukların paylaşılacağı bir hükümet kuracaklarını öne süren Perinçek, şunları söyledi:

"Zorlukları paylaştıracak bir hükümet kuracağız. Bu, itibarı, saygınlığı, otoritesi olan, milletin çeşitli kesimlerini kucaklayacak bir hükümet olacak. Hükümet sorununu çözerek, Türkiye bir üretim devrimi yapabilir. Artık şunu kabul etmek zorunda herkes, tek başına AK Parti'nin bu zorlukların üstesinden gelme ve Türkiye'yi bu borç batağından çıkarma şansı gözükmüyor. Tek başına AK Parti yönetimiyle Türkiye'yi buradan çıkaramayız ama AK Parti'yi dışlayarak da çıkaramayız. Öyleyse tek başına AK Parti yönetmeyecek ama AK Parti'nin de bulunduğu üreticilerin milli hükümetini kuracağız. Toplumun geniş kesimlerini temsil eden, AK Parti, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi... Tabii bölücüyü, FETÖ'cüyü bu hükümete almayacağız."

BABACAN VE DAVUTOĞLU'NA SUÇLAMA

ABD'ye karşı başını dik tutacak, Brüksel, Washington'dan dayatılan kararları reddedecek bir hükümet amaçladıklarını ifade eden Perinçek, "Davutoğlu, Ali Babacan'ı görüyoruz. Öyle programlar ilan ediyorlar ki Amerika'ya 'Beni hükümet yap' diyorlar. Onların devri bitti. Amerika'ya 'Beni hükümet yap' diyenlerin devri geçti. Arkada kaldı o. Öyle bir şey yok" dedi.

Türkiye'yi hiç kimsenin borç batağında boğamayacağını savunan Perinçek, "Türkiye, birikimleri, cevheri, çalışkan köylüsü, Atatürk'ün laikliğiyle modern iş gücü, mühendisi, ustası, sanatkarı... Büyük cevhere sahip bir ülke ve arkalarında imparatorluklar... Bizim maalesef aydınlarımız arasında bu konuda çok büyük yanlışlar var, Osmanlı'yı, Selçuklu'yu karalamak, bunlar büyük yanlışlar" diye konuştu.

Perinçek, doğru politikalarla tarımın uçuşa geçebileceğini savunarak, "İran'a söverek, yan bakarak, Amerika'nın İran politikalarına teslim olarak, uçmaz. Soçi Mutabakatı, ondan evvel Astana süreciyle Türkiye oraya da girdi ama orada kararlı gitmesi lazım. Suriye ile her alanda iş birliği yapılması lazım. Hem Suriye'nin kuzeyi ve bütününde terörü bitirmek hem de Doğu Akdeniz'de tehditlere göğüs germek için Suriye ile iş birliği yapacağız. Bu iş birliği, Türkiye'nin önündeki bir anahtar sorundur. Rusya'nın, Çin'in İran'ın güvenini kazanmak açısından da son derece önemlidir" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Euronews


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER