Parti kuracakları iddia edilmişti: Bülent Arınç’tan Babacan ve Davutoğlu yorumu

AKP'nin ağır toplarından Bülent Arınç, yeni parti konusunda yorum yaptı

Parti kuracakları iddia edilmişti: Bülent Arınç’tan Babacan ve Davutoğlu yorumu

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi AKP'li Bülent Arınç, Ali Babacan öncülüğünde kurulacağı öne sürülen yeni partiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'in haberine göre, AKP içinden iki ayrı hareket şekilde yürüyen muhalif isimler, yakın takip altında.

SGK Başkanlığı, MEB ve Başbakanlık Müşteşarlığı gibi görevlerde bulunan Emin Zararsız'ın kızının düğünü AKP'li birçok ismi bir araya getirdi.

Düğüne ağırlıklı olarak yeni parti çalışması yapan isimler katıldı.

Bülent Arınç da aynı masada oturduğu AKP'li eski milletvekillerine siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Arınç'ın, Ali Babacan için “Çalışkan, dürüst, kamuoyunda da sevilen bir arkadaşımız. Ama lider değil. Bir partide ikinci, üçüncü görevi üstlenecek biri olabilir” dediği öne sürüldü.

Ahmet Davutoğlu konusunda ise ‘'Davutoğlu 2003'ten itibaren Başdanışman, Dışişleri Bakanı, Genel Başkan ve Başbakanlık görevleri üstlendi. Kendini yetiştirmiş, donanımlı, çalışkan bir kişi. Girdiği seçimde de yüzde 49 oy aldı. Tecrübesi daha fazla, güçlü bir siyasi figür” yorumunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 13:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER