Para balyaları videosu paylaşan Ahmet Şık'tan Soylu'ya yanıt

Ahmet Şık'tan 'danışmanlar çetesi' iddiası

Para balyaları videosu paylaşan Ahmet Şık'tan Soylu'ya yanıt

Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, AK Partili Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından "Meseleyi siyasallaştırmaya çalışıyorlar" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya balyalar halinde paraların göründüğü videolar paylaşarak yanıt verdi.

Şık, AK Partili danışmanlardan oluşan bir çete olduğunu iddia etti.

Twitter hesabından "'Meseleyi siyasallaştırmaya çalışıyorlar' diyen Süleyman Soylu, aşağıdaki videoda yer alan görüntülerdeki balyalar halindeki paranın kimlere gittiğini, neyin karşılığı ödendiğini araştırabilir. Zaten işgal ettiği makam kendisini bununla görevlendiriyor" diyerek video paylaşan Şık, görüntülenen kişinin AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'ın kuzeni ve danışmanı Ömer Işık olduğunu yazdı.

Ahmet Şık'ın paylaşımlarındaki iddialar şöyle:

"Adıyaman'dan başlayan ve Gaziantep'te bir hazine arazisinin "sözde satışıyla" o dönemin döviz kuru üzerinden genç bir iş insanını toplamda 33 milyon 534 bin 270 TL dolandıran danışmanlar çetesinin ayrıntısını birkaç gün sonra okuyacaksınız. AKP'li hangi milletvekillerinin danışmanları işin içinde? Sahte belge ve tapular düzenleyen kimler? AKP İl Gençlik Kolları Başkanı iken hakim yapılan ve dolandırılan mağduru tutuklayan kim? Hangi AKP'li eski vekilin oğlu Danışmanlar Çetesiyle iş tutuyor? Birkaç gün sabır. İktidar partisine ya da iktidar bileşenlerine, Ayvatoğlu örneğinde de gördüğümüz üzere herhangi bir yerinden dahil olmanın getirdiği siyasi nüfuz ve ilişkiler ağıyla kamu kaynaklarının talanı yoluyla zenginleşmenin aracı haline gelmesidir derdimiz." 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kime ne anlatıyon dayı
kime ne anlatıyon dayı - 1 ay Önce

muhalifler muhalif haber enforme eden yerlerde bunu biliyor fakat asıl sorun ülkenin yüzde 90 ı bundan haberdar bile olmayacak olması

diyorlar
diyorlar - 1 ay Önce

dolarlarınızı altınlarınızı getirin biz yemesini iyi biliruz.

SIRADAKİ HABER