Osman Baydemir Ak Parti seçim bürosunda

Şanlıurfa’da yarış kızışsa da barış havası hakim…

Osman Baydemir Ak Parti seçim bürosunda

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdürürken, Suruç İlçesi'nde, AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti.

Baydemir, Suruç'ta partilileri ile buluşup, seçim çalışmalarına devam etti. Kalabalık partili grubu tarafından karşılanan Baydemir, gençlere kendilerini provokasyona getirmeye çalışanlar olabileceğini ifade edip, tahriklere kapılmamalarını istedi.

“ARTIK BU BÖLGELERDE KEPENK KAPATMA DÖNEMİ SONA ERDİ”

Kendisini karşılamaya gelen kalabalığa seslenen Baydemir, "Suruç Ovası aynı zamanda Rojava’ya açılan kapıdır. Kalkınmaya, ticarete, ortak kültürlerin gelişimine vesile olacak kapıdır. Sizden rica ediyorum provokasyona gelmeyin. Bir çakıl taşı bile atmayın. Aman haramdır. Sinirlerinizi bozabilirler, tahrik edebilirler asla ama asla tahriklere gelmeyeceğiz. Hz. Eyyüb’ün sabrını göstereceğiz. Arap halkı, Türkmen halkı, Fars, Ermeni, Süryani halkı bizler Ortadoğu’da dostça ve kardeşçe yaşamayı başarmak zorundayız. Artık bu bölgelerde kepenk kapatma ve taş atma dönemi sona erdi. Herkesin bu konuda dikkat etmesi gerektiğini belirtiyorum" diye konuştu.

AK PARTİ SEÇİM BÜROSUNA ZİYARET

BDP’li Baydemir ve İl Başkanı Leyla Akça ile diğer partililer daha sonra Aligör Caddesi üzerinde bulunan AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti. Baydemir’i gören AK Partili'ler kısa bir süre şaşkınlık geçirirken, misafirlerini davet ederek, ikramda bulundu. Bir süre AK Parti flamasının önünde seçim çalışmaları hakkında AK Partili'lere bilgi veren Baydemir, kendilerini samimi bir şekilde karşılayan partililere teşekkür ederek, seçim çalışmalarına devam etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 18:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER