Önder Sav ‘ekranlara dönüyor’

Yaklaşan CHP Kurultay’ının tarihi de yeniden değişti…

Önder Sav ‘ekranlara dönüyor’

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, Olağanüstü Tüzük Kurultayı öncesi sessizliğini bozmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Beyaz TV'deki Acı Kahve programına telefonla bağlanan Sav, kurultaya ilişkin kısa bir mesaj vermişti.

 

Gerçek Gündem’in haberine göre, Sav'ın katıldığı bu programın sonrası televizyonlar CHP eski Genel Sekreterine birçok program önerisi götürdü. Önder Sav, bu teklifleri değerlendirdi ve Pazartesi gecesi Habertürk TV'ye çıkma kararı verdi.

 

Pazartesi gecesi saat 21.15'te Habertürk TV'nin özel yayınına çıkacak olan Sav'ın kurultaya ilişkin mesajlar vereceği öğrenildi.

 

TARAFLAR DİYALOGDA

CHP Genel Merkezi'nin 26-27 Şubat'ta yapılması kesinleşen kurultaylar öncesi hem Sav, hem de Deniz Baykal'la görüşme eğiliminde olduğu ifade edildi. Kurultayın CHP'nin kurumsal kimliğine yakışır bir şekilde geçmesi için taraflarla görüş alışverişinde bulunacağı öğrenildi. Sav ve Baykal’ın kurultaya katılmama eğiliminde olduğu, onlara yakın delegelerin taleplerinin bu görüşmelerde ele alınacağı ileri sürüldü.

 

Öte yandan Sav ve Baykal'ın da Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu yönde bir talep geldiği takdirde kurultaya ilişkin düşüncelerini anlatacakları öğrenildi.

 

CHP'DE KURULTAY TARİHİ DE YİNE DEĞİŞTİ

1 Mart Perşembe günü yapılması planlanan kurultay 27 Şubat Pazartesi gününe alındı.

 

CHP’den verilen bilgiye göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Şubat Cuma günü Ankara’da toplanan 81 il temsilcisinin yanı sıra PM, CHP Meclis Grubu ve genel merkez temsilcilerinin oluşturduğu Tüzük Hazırlık Komisyonu’nun eğilimi, isteği ve mevsim koşulları nedeniyle 1 Mart Perşembe günü toplanma çağrısı yaptığı olağanüstü kurultayın 27 Şubat Pazartesi günü toplanmasını kararlaştırdı.

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine toplanacak olan olağanüstü kurultay 26 Şubat Pazar günü, 362 CHP kurultay delegesinin isteği üzene genel başkan tarafından toplantıya çağrılan olağanüstü kurultay ise 1 Mart Perşembe günü yerine 27 Şubat Pazartesi günü Ankara’da toplanacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2012, 23:55
YORUM EKLE