Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu ahlaki problem haline gelmiştir

Çelik, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu ahlaki problem haline gelmiştir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik,”Kılıçdaroğlu, Türk siyaseti için bir siyasi problem olmanın ötesine geçmiş, bir ahlaki problem haline gelmiştir. Türkiye’nin köklü siyasi partilerinden biri olan CHP’nin başında olması da kuşkusuz büyük bir talihsizliktir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözlerini eleştiren Çelik, Kılıçdaroğlu’nun ahlaki bir problem haline geldiğini savundu.

Ömer Çelik konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ana muhalefet partisi demokrasilerde istisnai bir yere sahiptir. İktidar olmaya en yakın aday olarak görülür. Üslubu da bu nedenle iddialı olmak zorundadır. Dünyada genel olarak iktidarların, iktidar süreleri boyunca destekleri düşer, ana muhalefetin ise oyu artar ama Türkiye’de tam tersi oluyor.

“Kılıçdaroğlu’nun bu son üslubu, hanımefendiye karşı kullandığı dil özensizlik olarak değerlendirilebilirdi ama bunu düzeltmedi. Arkasında durmaya devam etti.

“Şu andan itibaren Kılıçdaroğlu, Türk siyaseti için bir siyasi problem olmanın ötesine geçmiş, bir ahlaki problem haline gelmiştir. Türkiye’nin köklü siyasi partilerinden biri olan CHP’nin başında olması da kuşkusuz büyük bir talihsizliktir.

“Ana muhalefet partisini, bizim karşımızda güçsüz kılan şahsın, bir kadın bakana dönük olarak kullandığı bu üslup onu ahlaki problem haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu hem siyasi hem ahlaki problem olmuştur. Kılıçdaroğlu, asla kabul edilemez üslubuyla demokrasiye karşı sabotaj yapan bir kişilik haline gelmiştir.

“Muhakkak kınanması gereken bu açıklamanın arkasında durarak CHP de Kılıçdaroğlu ile aynı seviyeye savrulmuş oldu. Biz siyasette çeşitli polemikler, söylemler hatırlıyoruz ama en vahimi budur. Bu Türk siyasi tarihinde Kılıçdaroğlu ile beraber anılacak ve ayıplanacak bir tablodur.”

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 20:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER