Oktay Vural: Bülent Arınç da ağlamıştır!

Başbakan'ın mal varlığı açıklamasını eleştirdi…

Oktay Vural: Bülent Arınç da ağlamıştır!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan'ın açıklanan mal varlığını eleştirerek, "Başbakan'ın bir evi bile yok. TOKİ'ye girip bir ev sahibi olması gerekir. Seçimde belki 'Başbakan'a bir ev kampanyası' başlatırlar" dedi.

Başbakan’ın açıklanan mal varlığında kendisine ait olduğu kamuya mal olan taşınmazlar yer almamış, hiç evi olmadığı iddia edimişti.

"BÜLENT ARINÇ BAŞBAKANIN EVİNİN OLMADIĞINI DUYUNCA AĞLAMIŞTIR"

"Başbakan 10 Ağustos'ta milletten silleyi yiyince Esad'a danışmanlık yapacaktır" diyen Vural, Başbakan'ın bir ev sahibi dahi olmadığını belirterek TOKİ'ye girip bir ev sahibi olması gerektiğini ifade etti. Vural, "Malına mal katanlar, mallarını sıfırlamışlar. Sıfırlanan dolarlar nereye gitti? Millet evsiz Başbakan’a yardım eder. Mağduriyet içinde fakru zaruret içinde. Ne kadar kira ödüyordur kim bilir? Bu seçim kampanyasında, ‘Başbakan’a bir ev’ kampanyası da başlatabilirler” dedi.

Vural, Başbakan'a ait bir fotoğraf gösterdi. Başbakan'ın parmağında bir yüzüğü gösterdiğini anlatan Vural, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken ‘Bütün servetim bu yüzük’ demişti. Yüzüklerin efendisi oldu. Bülent Arınç da herhalde Başbakan'ın bir evi olmadığını duyunca ağlamıştır. Benim Başbakanımın bir evi bile yok, siz ne diyorsunuz diye” şeklinde konuştu.

Başbakan'ın "Tayyibanizm rejim" istediğini savunan Vural, Cumhurbaşkanlığı'nın milletin makamı olduğunu söyledi. Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan neden rahatsız olduklarını soran Vural, İhsanoğlu'nun makul ve makbul aday olmasının Başbakan'ı korkuttuğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 08:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER