ÖDP Kadıköy İlçe Başkanlığı'na kundaklama girişimi

ÖDP binası yakılmak istendi

ÖDP Kadıköy İlçe Başkanlığı'na kundaklama girişimi

ÖDP Kadıköy İlçe Binası kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından ateşe verilmek istendi. Yangın apartman sakinlerinin duman kokusunu almasıyla büyümeden söndürüldü. Olayda yaralanan kimse olmazken, ilçe binasının kapısı zarar gördü.

Odatv'de yer alan habere göre Özgürlük ve Dayanışma Partisi Kadıköy İlçe Örgütü’nün kullandığı apartman dairesi, kapının önünde bulunan paspas kapıya dayatılıp yakılarak ateşe verilmek istendi.

Olay bu akşam saat 18.25 sularında gerçekleşti. Yangın, duman kokusunu alan apartman yöneticisinin itfaiyeyi aramasının ardından 10 dakika içinde büyümeden söndürüldü. Olayda paspas ve ilçe binasının kapısını yansa da yangın içeriye ulaşmadı.

ÖDP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticileri olayın ardından polisi arayarak durumdan haberdar etti. Kadıköy İlçe Örgütü’nün bulunduğu binaya gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri yanan paspası delil olarak yanlarında götürdü.

ÖDP Kadıköy İlçe Örgütü Başkanı Ozan Bilgin ise karakola giderek olay hakkında şikâyetçi oldu. Saldırıyla ilgili olarak kamera kayıtlarının da inceleneceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kamera koyup tek tek ödetilcek.