Odabaşı: Öcalan serbest kalacak, konaklayacağı yer bile hazırlandı

Yılmaz Odabaşı'ndan Öcalan'ın cezaevi koşulları ve özgürlüğüne ilişkin çarpıcı iddia

Odabaşı: Öcalan serbest kalacak, konaklayacağı yer bile hazırlandı

Gazeteci, şair ve yazar Yılmaz Odabaşı gündeme ve "çözüm süreci"ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Odabaşı, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarına ilişkin de çarpıcı bir iddia ortaya attı; "Öcalan, 2015 seçimlerinden önce değilse de sonra kesinlikle cezaevinden çıkacaktır," dedi.

bugun.com'da yer alan habere göre, Odabaşı'nın konuya ilişkin açıklamaları özetle şöyle:

"(...)Abdullah Öcalan’ın nerede kalacağı bile AK Parti’nin dosyalarında hazır şu an. Nerenin, hangi dinlenme tesislerinde nasıl korunacağı. AK Parti buna hazır. BDP kabul etse, Öcalan’ın özgürlüğü karşısında çözüm süreci bir sonuca varabilecek olsa AK Pati buna hazır. Ama BDP ve PKK kabul etmiyor. Demokratik özerklik gibi bir dayatma söz konusu diyorum ben...

"(Öcalan), 2015 seçimlerinden önce değilse de sonra kesinlikle çıkacaktır. Bu yetmediği için çözüm süreci sürüncemede.

"AK Parti, Türklere barışın teminatı olduğunu Kürtlere çözüm sürecini başlattığını söyleyerek hem milliyetçi oyları hem Kürtlerin oylarını elinde tutuyor. Ne zamana kadar tutacak bunu? İki taraftan birinin oyunu, desteğini kaybedecek. Ya Kürtleri yeniden karşısına alacak ya da milliyetçi oyları kaybetmeyi. Onu da göze alacağını hiç sanmıyorum.

"Türk toplumu Öcalan’ın serbest kalmasına hazır, demokratik özerkliğe asla hazır değil ama. Bana kalsa hiçbir sakıncası yok. Abdullah Öcalan çıkar, 3 – 4 sene sonra meşru siyaseti de yapar. Bugün BDP’nin aldığı oyu da alır."

Tamamına gitmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 6 yıl Önce

Cok ucuz.bir akpli agzilen yapilmis yazilmis bir.kose yazisimi diyelim mukalati mi diyelim.ogurce fikir belitirsimi diyelim.bir zamanlar bdp..icinde iki taraf varmis gibi yansitmalari cokca gorduk sahin.guvercin adi altinda.simdi de sn yazar cok uccuz ve kurnazca diyor ki 2015 secim sonrasinda sn ocalan serbest olacak.ama hdp bunu istemiyor.yani ozerkli yuzunde.cocukca bir yorum kusura bakmayiniz da...yazar demek bin sahid gerek.sanki kurdler o kader aptaldirlar geri zeklalidirlar.akil verip kurdu kurde sikayet ediyor.akpnin kurnazlik ve.cercilikten gelen ifadeleri kulaniyor.once secimi kazanalim.halki bos beklentilerin pesinde surukle..sonra vay efendim.yapacaktik kck.ve hdp.engel oldu...sabir tasi catlamistir...sn ocalanin sozudur...gerisini akp ve yandas kalemsorlerinin insyatifina kalmis..

mert
mert - 6 yıl Önce

Apo o delikte curuyup geberecek .cikicak diyenler sadece sabir siniyorlar.

SIRADAKİ HABER