Öcalan: Süreç tek taraflı yürümeyecek

Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan açıklamalarda bulundu...

Öcalan: Süreç tek taraflı yürümeyecek

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ile İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ndeki tutsaklardan Cumali Karsu'nun kardeşi Hanifi Karsu İmralı Adası'na gitti.

En son, 29 Temmuz'da Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, dayısı Süleyman Arslan ile İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde kalan tutsaklardan Şeyhmus Poyraz'ın kardeşi Felek Cızlamaz ve Cumali Karsu'nun vasisi Pervin Oduncu İmralı Adası'na giderek görüşme gerçekleştirmişti.

Bu sabah gittiği İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, saat 18.45'te Gemlik'e döndü.

Adadan dönüşte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, "Görüşmemiz bir saat sürdü. Süreç tek taraflı yürümeyecek, bunu herkesin bilmesi lazım. Eğer herhangi bir şey olacaksa bu da iki taraflı olur. 6-7 aydan beri ağabeyim Abdullah Öcalan elinden gelen her şeyi yaptığı için bundan sonra süreç tek taraflı yürümeyecek. Benim izlenimlerim bu kadar, en kısa zamanda avukatlar ile vekil heyetinin oraya gitmesinde fayda var" dedi.

Bir gazetecinin Öcalan'ın daha önce "1 Eylül" tarihine işaret ettiğini hatırlatması üzerine Mehmet Öcalan, "Yaptığım açıklama bunun için yeterlidir, her şeyi ortaya koyuyor" dedi.

Rojava'daki katliamın sorulması üzerine ise Mehmet Öcalan, şunları ifade etti: "Suriye'de El Kaide tarafından yapılan katliamı kınadı. Bu insanlığa sığmayacak bir şeydir. Herkesin bunu iyi bilmesi gerektiğini, bunun ne Türkiye'ye ne Ortadoğu'ya bir fayda getirmeyeceğini, bu örgütlerin dünyanın başına bela olduklarını söyledi." (ANF)

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 20:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER