Nusaybin'de bir kadın evinin önünde öldürüldü, 2 çocuğu da yaralandı

Selamet Yeşilmen isimli kadın evinin önünde açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi

Nusaybin'de bir kadın evinin önünde öldürüldü, 2 çocuğu da yaralandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde önceki gün ilan edilen sokağa çıkma yasağı üçüncü günündeyken ilk ölüm haberi geldi. Selamet Yeşilmen isimli kadın evinin önünde açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

Nusaybin’de Cuma günü akşam saat 21.00 itibariyle 3. defa sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 3. gününe giren yasağın ardından ilçeden silah sesleri yükseliyor. Fırat Mahallesi Başyurt Sokak’ta oturan Selamet Yeşilmen, ikinci kattaki evinin kapısının önünde çocuklarıyla beraber kurşunlandı. Yeşilmen’e kobra tipi zırhlı araçtan ateş edildiği iddia edildi.

Selamet Yeşilmen vücuduna aldığı 3 kurşunla olay yerinde hayatını kaybederken, yanında bulunan iki çocuğu yaralandı. İlçede dün de 2 kişi evlerinin önünde isabet eden kurşunla yaralanmıştı.

İlçede, 3 gündür trafiğe kapatılan uluslararası ipek yoluna tanklar konuşlandırılmış durumda.  Otogar kavşağı, 4 mahalleyi birbirine bağlayan Çağçağ Caddesi ile Fırat ve Abdulkadir mahallellerini birbirine bağlayan Şirin Sokak’ta sürekli tarama sesleri geldiği belirtiliyor.

ELEKTRİK, SU, İNTERNET YOK      

İlçenin bazı mahallelerinde elektrikler ve sular kesikken, ilçede internet erişimi de sağlanamıyor.

Cami hoparlöründen Kürtçe ve Türkçe anonslarla duyuruldu. Daha önce 2 kere yasak ilan edilen ilçede, anonsun ardından insanlar, yiyecek ve elektrik kesintilerine karşı önlem almaya çalıştı. Temel ihtiyaçlarını karşılamak için market ve fırınlara giden ilçe sakinleri, gıda ve su stoku yaptı.

İLÇEYİ TERK EDENLER OLDU    

Bir kısım vatandaş da ilçeyi terk etti. Bütün ilçede zırhlı araçlar konumlandırılırken,  yasakla birlikte, silah ve patlama sesleri geldi. Zaman zaman silah ve patlama sesleri duyulan ilçede, bir mahalleden diğer mahalleye geçmek için İpek Yolu’na çıkan kişilerin üzerine ateş açıldı.

PATLAMALAR YAŞANDI      

Öte yandan Hükümet Konağı’na çıkan cadde de zırhlı bir aracın geçişi esnasında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Sabah saatlerinde de patlamaların devam ettiği ilçede, 50  yaşındaki Faysal Çakar ile 7 yaşındaki oğlu, evlerinin önünde yanı başlarına düşen bombanın patlaması sonucu yaralandı.  Önce ambulansa izin verilmedi, ancak daha sonra baba oğul önce Nusaybin, ardından Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yenituran Mahallesi’nde de 3 kişinin yaralandığı öğrenildi. (İMC TV)

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 14:30
YORUM EKLE