Nurtepe'de Halk Cepheliler ile HDP'liler arasında çatışma!

Yaralılar var...

 Nurtepe'de Halk Cepheliler ile HDP'liler arasında çatışma!
Nurtepe'de Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için çalışma yürüten HDP üyeleri, Halk Cephesi tarafından engellenmek istendi.

HDP'lilerin kurduğu standı dağıtan Halk Cepheliler, Demirtaş broşürlerini de yaktı. Bunun üzerine HDP üyeleri ile diğer grup arasında çatışma yaşandı.

Tartışmanın, Halk Cephesi üyelerinin "Çayan Mahallesi" olarak adlandırdıkları mahallede Selahattin Demirtaş için seçim çalışması yaptırmayacaklarını söylemesi ile başladığı öğrenildi. Yaşanan tartışma çatışmaya dönüşürken, her iki taraftan da yaralılar olduğu, Kürtlere ait bazı dükkanların saldırıya uğradığı bildirildi.

Halk Cephesi resmi twitter adresinden "Çayan Mahallesi'nde hiçbir siyasi partiye seçim propagandası yaptırmayacağız" açıklaması yaparken, halkınsesitv.com sitesinde yer alan haberde ise HDP'lilerin Halk Cephesi üyelerine saldırdığı öne sürüldü

YARALILAR VAR
Gerginlik Demirtaş standının açılmasıyla başladı. Standın kaldırılmasını isteyen Halk Cephelilere kaldırılmayacağı yanıtı verilmesi üzerine stand dağıtıldı, bildiriler yakıldı. Gerginlik sonrasında yaşanan arbedede, her iki taraftan da yaralıların olduğu bilgisi geldi.

HDP İl Eş Başkanları Feray Mertoğlu ile Şamil Altan'ın bölgeye gittiği öğrenildi. (ETHA)
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 21:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
battal
battal - 4 yıl Önce

Gorende bu siteyi bdp'nin sitesi zanneder. Cephe, faşistlik yapıyorsa siz nereye kadar kendiniz olmayip da kuyrukçuluk yapacaksınız. Bir köpeğin önüne kemik atılması gibi sizlerede mecliste bir koltuk verilmiş olması yakalık yapmak için yeterli bir sebeptir. 1994 yılında 6 TDKP gerillasının gözaltında işkenceyle katledildiğinde dilinizi nerenizdeydi?Kųrdistan'da onlarca devrimci yurtsever katledildiğinde, neden sesiniz çıkmadı? 1993-94 yıllarında Kürt cografyasında öldürülen ilerici sosyalistlerin hesabı neden sorulmadı? Özellikle EMEP'li yalakalara soruyorum. Geçmişle hesaplaşmadan bir koltuğa satıldınız. ESP size gelince ne idüğü belirsiz politikalarınızla BDP'ye yamanmaktan vazgeçin. Ya kendiniz olun ya da kendinizi feshedip kuyrukçulugunu yaptiğın hareketin saflarına katılın. Kızıl dan maviye dönmüş olmanız sizde bukalemun şeklini umarım kalıcı kılmaz. Daha düne kadar Atılımcıların içinden çikan Halkın Birliği genel sekreteri öldürüldügunde sesìniz neden çikmiyordu? Kendinizi Ķürt milliyetçi hareketinin neresinde görüyorsunuz? Onlar varsa size ne hacet. Başkası olmayın kendiniz olun.

nebil
nebil - 4 yıl Önce

duyarli gencler isid`le savasmak icin kürt hareketine katilip suriye`ye giderken su dhkp_c rezillerinin yaptiklarina bakin hele. millet isid belasiyla ugrasirken onlar da kendilerine hedef olarak hdp`yi secmisler. pervasizligin, arsizligin utanmazligin bu kadari olur ancak. ama kürt halki ve türkiyeli ilericiler onlara hak ettikleri cevabi vereceklerdir.

suna
suna - 4 yıl Önce

cephe hangi saflarda oldugunu, kime hizmet ettigini bir kez daha gösteriyor. fasistlerin yaptiginin aynisini yapip hdp secim standlarina saldirdilar. fasistlerden ne farklari kaldi ki simdi?

ali
ali - 4 yıl Önce

...dhkpc ye de bu yakışır.dötünüz yiyorsa gericilerle savaşsanıza. ideolojisi üniversitelerde üç beş kişiyle temsil edilen bir hereket.ne beklenir ki.bu ara da sorsan bunlar solcudur da.

hale nur
hale nur - 4 yıl Önce

iste terörizm tam da budur! ne sagci, ne solcu, kendilerinden olmayan herkese saldiriyor dhkp-c. belli ki isid`i örnek aliyorlar.

Ali erpolat
Ali erpolat - 4 yıl Önce

Kimdir bu sakatlar ya

halk
halk - 4 yıl Önce

Insanlara saygilazim sevgilazim kardeslik lazim

mahir
mahir - 4 yıl Önce

...dhkpc eskiden beri mit yönetiminde olan ve denetiminde olan bir kontra hareketır tıpkı doğu perincek ve ekibi gibi karanlık olan halk cephelilerin türkiyede devrimclere saldırması ve kendilerini mahir çayan çizgisinde olduklarını söylemesi çok saçma ezilen bir ulusun milliyetçisi olurmu kürtler eziliyor siz kürtlere milliyetci diyorsunuz halk cephelilerin istanbul taksimden ibarat bir parti değilde bir bar hareketidir sizler hdp ye saldırmakla koyunuzu kazdınız