Nuray Mert ve Ece Temelkuran’ın bir Sırrı var

Seçim kampanyasına destek için kolları sıvadılar…

Nuray Mert ve Ece Temelkuran’ın bir Sırrı var

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu’nun İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, Fatih'in Nişanca Mahallesi'nde ve Beşiktaş Çarşı'da seçim bürosu açılışları yaptı.

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini ve seçim irtibat büro açılışlarını yoğun bir tempo içerisinde sürdüren Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder'e gazeteci ve aydınlardan da destek geldi. Önder'e destek olan gazeteciler Nuray Mert ve Ece Temelkuran ile Şair Cezmi Ersöz, katkı sundukları bir seçim bürosunun açılışını da yine Önder ile birlikte yaptı.

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu"nun İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, Fatih'in Nişanca Mahallesi'nde ve Beşiktaş Çarşısı'nda seçim bürosu açılışları yaptı. İlk önce Nişanca Mahallesi'nde büro açılışına katılan Önder, kadınların yoğunlukta olduğu yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Yeşil, kırmızı ve sarı renkte yazmaların takıldığı açılışta zafer işaretleriyle "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları atıldı. Canlı müzik eşliğinde çekilen halaylardan sonra konuşan Önder, yürütecekleri seçim çalışmalarını Bismil'de YSK'nın kararını protesto gösterilerinde polis kurşunu ile yaşamını yitiren Halil İbrahim Oruç'a adadığını söyledi. Konuşmaların ardından yüzlerce kişi büro önünden slogan, zılgıtlar ve zafer işaretleriyle Meryem Ana Kilisesi'ne kadar yürüyüş düzenledi.

Fatih'ten sonra Beşiktaş'a geçen Önder, burada çarşı içerisinde esnaf ziyaretinde bulundu. Önder, ziyaretinde esnaflarla bol bol sohbet etti. Daha sonra çarşı içerisinde bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Önder'e gazeteciler Nuray Mert ve Ece Temelkuran ile Şair Cezmi Ersöz de destek veren yüzlerce kişi arasında yer aldı.

KÜRTÇE EZGİLERLE HALAY, KOYUNCU İLE HORON

Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından kısa bir konuşma yapan Önder, DTK'nın önerdiği Demokratik Özerkliği anlattı. Önder, "Demokratik Özerklik birilerinin anlattığı gibi öyle korkulacak bir şey değil. Beşiktaş halkı bugün kendi kendini yönetebilmeli. Demokratik Özerklikle Beşiktaş halkı kendi semtleriyle ilgili kararları kendileri alacak. Bunun yanlış bir şey olduğunu kimse söyleyemez" dedi.

Önder'in konuşmasının ardından büronun açılışını Mert ve Temelkuran birlikte yaptı. Sarı, kırmızı ve yeşil renklerdeki kurdele alkışlar eşliğinde Mert ve Temelkuran tarafından kesildi. Açılışın ardından çalınan Kürtçe parçalar eşliğinde halaylar çekilirken, Kazım Koyuncu'nun hareketli müzikleriyle horonlar tepildi. Açılışta sık sık, "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganı atıldı.

YÜKSEKOVA HABER

YORUM EKLE