Numan Kurtulmuş: 'Millet bize abdestinizi tazeleyin dedi'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş seçim sonuçlarını değerlendirdi

Numan Kurtulmuş: 'Millet bize abdestinizi tazeleyin dedi'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş AKP Malatya il teşkilatının düzenlediği iftar programı ve istişare toplantısına katıldı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Kurtulmuş ‘Millet bize dedi ki abdestinizi tazeleyin’ ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş’un konuşması şöyle:

"Biz sandıklarda kaybettiği zaman oyunbozanlık yapanlardan değiliz. Biz milletin iradesine 'bu bidon kafalılar ne anlar' diyerek karşı çıkanlardan değiliz. Biz bu milletin iradesine saygı gösteren millet ne diyorsa onu içselleştirip o söylediği istikamette yoluna devam eden insanlarız. Herkes seçimden sonra konuştu. Bu millet ne demek istedi. Bu oyu böyle verdi ne demek istedi. Öncelikle şunu söyleyeyim: Hani şöyle bayram namazlarında sabahı kılarsınız bayrama kadar imam vaaz ederken bekleriniz bazılarının böyle hafif içi geçer uyuklaya kalır. O zaman yanındaki kolundan dürter, 'Hadi kalk bakalım şöyle bir abdestini tazele de gel bakalım der' öyle mi? Millet bize dedi ki abdestinizi tazeleyin yolunuza devam edin dedi."

‘DERS ÇIKARMAYI BİLMEK ERDEMLİLİKTİR’

Milletin verdiği derslerden ders çıkarmanın erdemlilik ve fazilet olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Bazıları diyor ya Ak Parti'ye muhalefet görevi verilmiştir. Peki, Ak Parti'ye muhalefet görevi verildiyse diğer partilerin hepsine muhalefet görevi verilmedi de diyelim ki yüzde 13 ile yüzde 17'yle sizlere iktidar görevi mi verildi. Millet bir oy verdi bu oydan tek başına iktidar çıkmadı. İnşallah en hayırlı koalisyon çıkar. Millette bu istikamete abdestimizi tazeleyerek hizmet etme imkânını buluruz. Ama milletin bize verdiği derslerle ders çıkarmayı bilmek erdemliliktir faziletliliktir’’.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 23:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 5 yıl Önce

bence millet sizin cenaze namaziniz icin abdestini tazeledi.

şamil kafkas
şamil kafkas - 5 yıl Önce

şu islami politikacılardan hunüz bir adam çıkmadı,1418 yıldır.

SIRADAKİ HABER