Nedim Şener, yine HDP'li seçmeni hedef aldı: HDP’ye oy vermenin sorumlu yurttaşlık bilinciyle bağdaşmayacağını düşünüyorum

Nedim Şener, HDP seçmenini hedef göstermeyi sürdürüyor

Nedim Şener, yine HDP'li seçmeni hedef aldı: HDP’ye oy vermenin sorumlu yurttaşlık bilinciyle bağdaşmayacağını düşünüyorum

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü yazısında yine HDP'li seçmeni hedef aldı. Şener, "PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy vermenin sorumlu yurttaşlık bilinciyle bağdaşmayacağını düşünüyorum" görüşünü savundu.

Geçtiğimiz gün, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında HDP'nin PKK'nin siyasi uzantısı olduğunu savunan Nedim Şener, 'HDP'ye oy veren, PKK'nın kalaşnikof kurşunudur' demişti. Şener bugünkü yazısında da benzer ifadeler kullandı. 

Şener'in, "HDP’nin dilekçesindeki eksik" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:  

SORUNUN ÜÇ AYAĞI: HDP, YARGI, SEÇMEN

“HDP yasadışına çıkmışsa neden kapatılmıyor?” sorusunu en çok soranlar, böyle bir kapatma davası açıldığında ilk itiraz edecek kişilerdir. O gün gelirse isim isim de yazarız.

Peki sorumlu bir yurttaş, “Kapatma davası açılmadı” diye, terör örgütü ile ilişkisini bildiği bir partiye oy vermeli mi?

Sorun üç ayaklı. Birincisi terör örgütüyle bağını kesmeyen HDP, ikincisi bu ilişki bilinmesine rağmen harekete geçmeyen ve olan biteni seyreden yargı, üçüncüsü ise seçmen.

HDP terörle ilişkisini kesmiyor, yargı HDP’yi kapatmıyor diye seçmen tüm bunları bile bile PKK’nın siyasi ayağına oy vermeli mi?

Topluma karşı en küçük sorumluluğu olan yurttaşlar bunu kendisine sormalı.

Bu sorunun cevabı doğru verilip anlaşıldığında, HDP kapatılırsa yerine yine kurulacak ve PKK güdümündeki bir partinin yaşama şansı da olmayacaktır.

Terörist PKK ile ilişkili HDP’yi yaşatan zihniyet değişmedikçe HDP gider, başka parti gelir. Bu durum “aç-kapa” şeklinde sürer gider. Çünkü görüşlerini savunan siyasi parti teröristin oksijenidir. Sorunun 40 yıldır çözülememesinin nedenlerinden birisi de bu.

O yüzden ben PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy vermenin sorumlu yurttaşlık bilinciyle bağdaşmayacağını düşünüyorum. Birileri de çıkıp, “Evet, biz HDP’nin terör örgütü ile ilişkisini biliyoruz ama oy veriyoruz” diyebilir.

İşte o zaman ben de diyorum ki, “Değil 6 milyon, 60 milyon oy verilse de boş, terör örgütüyle ilişkisini bile bile oy vermek benim için, askerime kalaşnikofla sıkılan kurşundan farksızdır.”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 11:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 1 hafta Önce

İnsanım diye dolaşıyor ortalıkta zavallı

Hasan ilze
Hasan ilze @Melek - 1 hafta Önce

Bu geri zekalilarada gucumuz yetmiyorsa nlye yasiyoruzki

Alkollü Vatandas
Alkollü Vatandas - 1 hafta Önce

SENI DE GAZETECI DIYE ORAYA KOYMALARI GAZETECILIK MESLEGI ILE BAGDASMIYOR AMA SANA BIRILERI YINE DE "GAZETECI" DIYOR. BENCE "OMURGASIZ" DESELER DAHA ISABETLI OLUR!!!

SIRADAKİ HABER