Mustafa Sarıgül 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile ailesinin 'ölümle tehdit edilmesi' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski Başkan Mustafa Sarıgül ifade verdi

Mustafa Sarıgül 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ''şüpheli'' sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun, 18 Aralık 2014'te Şişli Belediye Başkanı İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajdaki ''mafya ile tehdit edildikleri'' iddialarına ilişkin resen başlattığı soruşturmada ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, dün akşam saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatıyla gelen Mustafa Sarıgül, soruşturmayı yürüten savcıya ''şüpheli'' sıfatıylaifade verdi. Sarıgül, ifade işlemlerinin ardından adliyeden ayrıldı.

Sarıgül'ün ifadesinde, tehdit iddialarını reddettiği ve Hayri İnönü'ye belediye başkanlığını bırakması konusunda herhangi bir baskı yapmadığını söylediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER