Mustafa Destici’den AKP’ye zam eleştirisi

Destici son zamanlarda AKP’ye olan eleştirilerin dozunu ‘ters kelepçe’ olayının ardından daha da artırdı

Mustafa Destici’den AKP’ye zam eleştirisi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı (BBP) Mustafa Destici, Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün ‘ters kelepçe’ ile gözaltına alınmasının ardından hükümete zamlar üzerinden yüklendi.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin Hatay 3. Olağan İl Kongresinde konuştu. Son haftalarda hemen hemen yaptığı her konuşmada AKP hükümetini eleştiren Mustafa Destici bugün akşam saatlerinde Hatay İl Kongresinde yaptığı konuşmada eleştirilerinin dozunu bir hayli artırdı.

Hükümetin tüm itirazlara rağmen ısrarla yapmak istediği Kanal İstanbul projesinin zamanının doğru olmadığını ifade eden Destici son yapılan elektrik ve doğalgaz zammını da eleştirdi.

Parti olarak elektrik ve doğalgaza yapılan zamların geri alınmasını teklif ettiklerini belirtirken Destici AKP’ye verdi veriştirdi.

“ÖNCELİK ESNAF VE ÜRETİCİ OLMALI”

Destici, “Kanal, 2023’ten sonra da yapılabilir. Köprü, 2023’ten sonra da yapılabilir. Yol daha sonra da yapılabilir ama vatandaş beklemez. Öncelik vatandaş olmalı, öncelik esnaf ve üretici olmalı. Vatandaş, üretici, sanayici, çiftçi desteklenmeli. Çiftçi su diyor. Peki, suyu ne ile kullanıyor? Elektrik gücüyle… Şimdi ne oldu? Elektriğe yüzde 20 zam geldi. Bu pandemi döneminde kabul edilebilir bir şey mi; Biz Büyük Birlik Partisi olarak bu zammı doğru bulmuyor, elektrik ve doğalgaz zammının geri alınmasını teklif ediyoruz. Özellikle üreten kesimlerimiz için zammı kabul etmiyoruz. Eğlence kesimlerimiz için, özel tüketenler için uygulayabilirsiniz ama üretenler için bu zammın geri alınmasını teklif ediyoruz” ifadeleriyle hükümete yüklendi.

Destici’nin hükümete olan eleştirilerinin dozunu artırmasında Büyük Birlik Partisi Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün polis zoruyla gözaltına alınmasına tepkisi olarak yorumlandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü katıldığı bir televizyon programında ” AKP genel başkanından korktukları kadar Allah’tan korkmuyorlar bu insanlar. Bunu hepimiz görüyoruz. Din, kitap, Allah’ın emirleri yok sayıldı. AKP genel başkanının dedikleri yapılmaya başlandı.

AKP genel başkanı bugün Recep Tayyip Erdoğan’dır, yarın Ahmet, Mehmet’tir. Hiç önemli değil. Ama bir siyasi parti genel başkanıdır. Bu kadar korku niye kardeşim?” sözleriyle AKP’yi eleştirmişti. Yümlü bu sözlerinin ardından iş yerine gelen polisler tarafından ters kelepçe takılarak gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 15:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER