Murat Karayılan ortaya çıktı: Burdayım

Murat Karayılan Roj TV'de göründü…

Murat Karayılan ortaya çıktı: Burdayım

İran Ordusu tarafından yakalandığı iddia edilen  Murat Karayılan'ın, Almanya'da düzenlenen Kürt Kültür Festivali'ne görüntülü mesajı yayınlandı. Karayılan, "Benim için yakalandı, tutuklandı dediler. Bunların hepsi yalan" dedi.

Almanya'nın Köln kentindeki stadyumda düzenlenen ve Bdp milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncel ve Erol Dora'nın da katıldığı festivalde, Murat Karayılan'ın festival ile ilgili mesajı görüntülü olarak yayımlandı. Roj TV'nin canlı yayınladığı festivalde görüntülü mesajı ekrandan yayınlanan Karayılan'ın bir dağın yamacında konulan kürsünün arkasında durduğu görüldü.

Karayılan, medyada yakalandığı, tutuklandığına dair haberler yayınlandığını belirterek, mücadeleye devam ettiklerini, 18 yıldan bu yana 'Barışçıl çözüm' istediklerini iddia etti.

Karayılan, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkan Apo'ya bir çağrı yapsın. Daha önce Öcalan kendisine yönelik çağrı yapılması halinde sorunu kısa sürece çözmek için girişimlerde bulunacağını söylemişti. Başkan Apo önünün açılmasını istiyor. Tek şartımız budur. Biz şeffaf bir diyalog istiyoruz. Biz çağrı yapıyoruz, Türkiye saldırı düzenliyor. Özürlük istiyoruz, dilimizi istiyoruz. Roj TV'yi kapatmak istiyor. Türkiye diplomasi ile bu davayı açtırdı. Dönem çözüm, özgürlük, ve başkan Apo'ya özgürlük yolunu açma dönemidir" dedi. (Haberler.com)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER