Murat Karayılan: AKP savaş kararı verdi

Karayılan, IŞİD'in Kobani saldırıları karşısında AKP hükumetinin tutumunu eleştirdi

Murat Karayılan: AKP savaş kararı verdi

PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, AKP hükümetinin, 2011 yılında olduğu gibi yeni bir savaş kararı verdiğini söyledi.

Kobani'de ki saldırılara dikkat çeken Karayılan, "Kobanê direnişi sürecek. Kobanê'de insanlık onuru kazanacak" dedi.

ANF'ye konuşan PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, AKP hükümetinin Kobani'ye karşı yürüttüğü politikanın tehlikeli olduğunu söyledi. Karayılan, "Erdoğan'ın son anda müdahale ederek Kobanê'nin düşmesini hedeflediği ve bu çerçevede Kürt halkına karşı tıpkı 2011'deki gibi yeniden bir savaş kararı vermiş olduğu durumu anlaşılmaktadır" değerlendirmesini yaptı.

Kobani'yi destek eylemlerinin her yerde büyütülmesi gerektiğine dikkat çeken Karayılan, şu çağrıyı yaptı: "Artık her yerin Kobanêleşmesi gerekir. Gün direniş günü ve insanlığa sahip çıkma günüdür. Ulusal-demokratik değerlere bağlı tüm çevrelerin harekete geçmesi gereken bir gündür."

IŞİD eliyle gerçekleşen saldırıları karşı Kobani direnişinin süreceğinin altını çizen Karayılan, "Sokak sokak da olsa bu çatışma yürütülecek. Kobanê direnişinin başarıya ulaşacağına ve Kobanê'de gerçekleşen sömürgeci vahşete karşı insanlık onurunun kazanacağına olan inanç ve kararlılık bugün daha fazla yükselmiş bulunmaktadır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER