Muharrem İnce’den İBB açıklaması: Aday olacak mı?

İBB için adı geçen İnce, ön seçim şartını yineledi

Muharrem İnce’den İBB açıklaması: Aday olacak mı?

24 Haziran’da cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gazetecilerin 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak mısınız' sorusuna "Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön seçim demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir" dedi.

İnce, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için, “Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim” dedi.

İnce, “Benim söylemim net. Bir kimse kurtarıcı değildir. Bu yerel seçimler demokrasi mücadelesinin önemli bir ayağını oluşturacak. Galip çıkarsak, kaybettiklerimizin bir kısmını geri alabilir ya da geri almaya başlayabilir” ifadelerini kullandı.

“Bu seçim çok önemli” diyen Muharrem İnce şöyle devam etti; “Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön seçim demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir. 39 ilçeye sandık konulur, üyeler gider oyunu kullanır. Arkadaşlarımız rakibimiz değil, arkadaşımız. Kim isterse müracaat eder. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın müracaatı olmaz. AK Parti’den, Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER