Muharrem İnce’den Erdoğan’a: Gariban olmak şaibeli para sahibi olmaktan iyidir

İnce, Erdoğan'ın 'gariban' sözlerine yanıt verdi

Muharrem İnce’den Erdoğan’a: Gariban olmak şaibeli para sahibi olmaktan iyidir

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik ‘gariban’ sözcüğünü kullanmasına yanıt verdi.

Muharrem İnce, DİSK ziyareti sırasında Erdoğan’a verdiği yanıtta “Gariban olmak şaibeli para sahibi olmaktan iyidir” dedi.

Muharrem İnce DİSK ziyaretinde şunları söyledi:

“Şimdi pahalı çaylar içiyor, pahalı saatler, pahalı kıravatlar takıyorsun. Saraylarda yaşıyorsun. Bana gariban demesini aşağılayıcı bir şey olarak görmüyorum. Gurur verici bir şey olarak görüyorum. Bütün garibanların yanında hissediyorum kendimi. O nerede hissediyor bilemem

Bu memleketin çoğu gariban. Biraz da senin yüzünden sonradan gariban oldular. Sen imam hatip lisesinde okurken harçlığı zor bulduğun günleri unuttun.

Gariban olmak şaibeli olmaktan iyidir. Gariban olmak şaibeli para sahibi olmaktan iyidir. Doğru söylüyorsun ben gariban kamyon şoförü rahmetli Hacı Şerif’in oğluyum”

Erdoğan, “Seçim kampanyasında CHP’nin başındaki zata mı yoksa öne sürdüğü garibana mı bakacağız? Onu bilemiyoruz. Ortada bir aslı bir de kuklası var. Hacivat Karagöz oyunlarındaki gibi. Şimdi biz sopanın ucundaki figürle mi uğraşacağız. Sopayı tutanla mı uğraşacağız? Şaşırdık. Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 08:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER