Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edecek

İnce Demirtaş'ın yanı sıra diğer muhalefet adaylarını da ziyaret edeceğini açıkladı

Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edecek

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmalarını Yalova’dan başlattı. İnce, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve diğer adayları ziyaret edeceğini açıkladı. İnce, “Seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum” dedi.

İnce, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve diğer muhalif adayları ziyaret edeceğini açıkladı.

İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilmesinin ardından kampanyasını memleketi Yalova’dan başlattı. İnce, diğer adaylara ziyaret kararını Cumhuriyet’e açıkladı. İnce, bu kararını şöyle ifade etti:

“Ben seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum. Bu benim demokrasi anlayışım. Hiç kimseye karşı bir ötekileştirme içinde değilim. Kampanyaya başlarken muhalefette yer alan cumhurbaşkanı adaylarının tamamından randevu isteyeceğim. Doğu Perinçek’i de, Meral Akşener’i de, Temel Karamollaoğlu’nu da ziyaret etmeyi planlıyorum. Ben bütün adayların da bir centilmenlik içinde, özgür tartışma ortamında, adil ve eşit koşullarda bir yarış yürütmeleri gerektiğini savunuyorum. Türkiye’nin sorunlarının tartışıldığı özgür bir yarışı sağlamak da bizim görevimiz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 21:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
S. Akdağcık
S. Akdağcık - 2 yıl Önce

Bugüne kadar neredeydin paşam. Kürt toplumundan oy hesabı yapmak senin gibi bir parlamentere yakışmıyor doğrusu. (Ama hayır; belki de YAKIŞIYOR) Dürüst olmak gerek DÜRÜST!!!

SIRADAKİ HABER