Muharrem İnce: Erdoğan'ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum

Muharrem İnce, canlı yayında gündemi değerlendirdi

Muharrem İnce: Erdoğan'ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda izleyeceği politikaları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan İnce, “Mal varlılığımı neden açıkladım? Aç değiliz açıkta değiliz. Bu fakir millete borcumu ödemek istiyorum. Millet zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Beş yılın sonunda yeniden mal varlığımı ortaya çıkaracağım. Erdoğan'ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum” dedi.

Halk TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan İnce’nin açıklamaları şöyle:

‘BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN MİTİNGLERDE HAKKARİ OLDU’

"Beni en çok etkileyen miting Hakkari oldu. Şehir turu yaparken el sallamalarına baktım. Yalova'da miting yaptık 10 kişi el sallamadı. Hakkari'de herkes bana el salladı. Bir de bana şunu dediler: Bugün Rize'de yaşayanların söylediği şey şu 1977'de Ecevit havayı hissediyoruz.

Cumhurbaşkanı adayı olarak, pislik, tezek gibi şeylerin konuşulmasını istemiyorum.

Gelsinler projelerimizi konuşalım. Eğitim sistemimizi acilen değiştirmemiz lazım. Bunu yapamazsak en az 100 yıl geride kalacağız. Adama şunu söylerler: Testinin içinde ne varsa ağzından o çıkar.

"TAMAM" VE "SIKILDIK" AÇIKLAMASI

Valla sıkıldık, ne diyeyim şimdi. Yine bir başörtüsü yalanı uyduruyor. Bizim başörtüsü diye derdimiz yok. Nerede istiyorsan orada tak. Ama kendini kullandırtma. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı sözüdür: Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz." 16 yıl sonra manifesto yayımlanıyorlar. Bir gelecek bildirgesidir. Seninki iflas belgesi. Manifestoyu yeni seçilmemiş aday yayınlayabilir, Erdoğan yayınlayamaz ki. 81 milyonun temsilcisiyim.

‘BAYRAK SADECE MHP'LİLERİN DEĞİLDİR, HEPİMİZİNDİR’

Ben AK Partililerin, MHP'lilerin, HDP'lilerin de cumhurbaşkanı olacağım. Tek olan şeyler değerlidir. Tek olan herkes içindir. Atatürk 81 milyonun kurtarıcısıdır. Bayrak sadece MHP'lilerin değildir, hepimizindir. Cumhurbaşkanı da tektir, cumhurbaşkanı 81 milyonundur. O yüzden partili olamaz.

Misafire iyi davranmak lazım. Şimdi ilk seçildiğinde çıraklık döneminde, ikinci dönemi kalfalık dönemi, üçüncü dönem ustalık dönemi, dördüncü dönemi artık emeklilik dönemi. Benim çılgın projem, huzur.

‘81 VİLAYET BENİM MEMLEKETİM’

"Rize'de tepki alırsın" dediler Hakkari'den gittiğim için. 81 vilayet benim memleketim. Siyasi parti liderlerinden randevu istedim hepsine gittim. Başarılar diledim, sonunda da dedim ki "İnşallah ben kazanırım.

Bir kere emekliler üniversite öğrencilerinden fazla. Gençlere 2 burs vereceğim 500 TL burs vereceğiz. Öğretmen cumhurbaşkanı bunun kaynağını bulur.

TUS, ALES gibi sınavlar için para dileniyorsa o devlete yazıklar olsun. Hiçbir öğrenciden sınav ücreti alınmayacak."

ÖRTÜLÜ ÖDENEK AÇIKLAMASI

Örtülü ödenek kaldırılamaz. Devletin gizli harcamaları vardır. Kullanmaya mecburdur. Her devlette de vardır. Ben de bu ülkenin pek çok gizli olaylarına tanık olduk. Bizimle mezara gidecek. Ama siz örtülü ödeneği Türkiye Cumhuriyeti için kullanırsanız başımın üstünde yeri vardır.    

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI 

350 bin tane atanamayan öğretmen var. Hala daha birleştirilmiş sınıflar var Türkiye'de. Sabahçı-öğlenci öğrenciler var. Öğretmenlerimiz işsiz, öğrencilerimiz öğretmenimiz. 1910 yılında Japonya matematik sorununu çözmüş. Türkiye eğitimini halletmeden hiçbir şeyi halledemez. Terörü bitiremez, fakirleşir.

Erdoğan'ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum.

EKONOMİ

6 basamaklı bir formül uygulayacağız.

1- Hukuk devleti olacağız. Türkiye'de herkes mahkeme kararlarına güvenecek. Cumhurbaşkanının önünde düğme iliklemeyen bir yargı. Yurt dışındaki yatırımcılar bunu görecek.

2- Öngörülebilir ve güvenilir yatırım ortamı.

3- Ekonomiye yön veren kurumların yönetimden bağımsız hale getireceğiz.

4- İdeolojik saplantılarımızdan kurtulacağız.

5- Sadakat değil liyakat olacak.

6- Üretim ekonomisi kuracağız. İsraf ve talan olmayacak.

Şatafattan kurtulacağız.

ÖĞRETMENLERE 3 VAAT

Öğretmen cumhurbaşkanı olarak;

1- Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak,

2- Mülakatla öğretmen alınması sona erecek,

3- Öğretmenlere performans değerlendirmesi kaldırılacak.

Öğretmenlerden tek isteğim var 24 Haziran'da şu hükümete performans değerlendirmesi yapın. Antalya'da turizm üniversitesi kuracağız.

‘EKONOMİYE DOPİNG YAPTILAR’

Bunların verdiği rakamlar karışmış herhalde. Üretim artmamış, borçlar artıyor, büyük holdingler iflas erteleme istiyor. Nasıl oluyor da iyi diyebiliyorlar. 2017'de ne oldu da birdenbire 7,4 oldu? Doping yaptılar ekonomiye. Ekonomist değil ama bir siyasetçinin ne yapması gerektiğini biliyorum. Önce namuslu yöneteceğiz ve iyi insanlarla çalışacağız.

‘5 YIL SONRA MAL VARLIĞIMI YENİDEN AÇIKLAYACAĞIM’

Mal varlılığımı neden açıkladım? Aç değiliz açıkta değiliz. Bu fakir millete borcumu ödemek istiyorum. Millet zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Beş yılın sonunda yeniden mal varlığımı ortaya çıkaracağım. Kapıkule'den öteye pasaportumuzun bir değeri yoktur. Güçlü devlet değilsin çünkü.

BERKİN ELVAN GÖNDERMESİ

15 yaşında toprağa girmiş bir çocuğun annesini yuhalatmayacaksın. 12 yaşındaki çocuklara kaçakçı dediniz. Onlara "Vur" emri verdiğini bulamayacağımı mı sanıyorsun?

Atatürk, İsmet Paşa, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir'i nasıl sevmezler anlamıyorum. Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, CHP'den ayrıldı diye kahramanlıkları düşmez. Onlara hakaret edenlerin başına taş düşer. 3600'ü halledeceğiz, polisler için."

DENİZ BAYKAL'DAN İNCE'YE MESAJ

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal canlı yayında İnce'ye mesaj gönderdi. Mesajda, "Antalya her zamanki gibi muhteşem görünüyor. Muharrem Bey'e ve bütün Antalya'ya selam gönderiyorum" dedi.

‘CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA ERDOĞAN'IN DA TELEFONU DİNLENMEYECEK’

Milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı olarak telefonumun dinlenildiğini biliyorum. Önceden FETÖ ile dinliyorlardı artık dinliyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda Erdoğan'ın da telefonu dinlenmeyecek. Siyasetçi millete haksızlık yapıyor, millet de siyasetçiye haksızlık yapıyor. Yüzde yüzü hırsız değil ki?"

Geçenlerde 8 -10  bin alması gereken bir öğrenci geldi yanıma. Şimdi asgari ücretle çalışabileceği bir işe razı olduğunu söyledi. Bu sabah 05.30'da kalktım. Kapıdaki koruma polisimle birlikte kahvaltı yaptık. Polis, fizik mezunu olduğunu söyledi. Bir gün garson bir çocuk, "Fotoğraf çektirebilir miyiz" dedi, sosyal bilgiler öğretmeniymiş, iş bulamadığı için bunu yapıyor.

Bir insanı anası, babası, öğretmeni kıskanmaz. İşsiz gördüğünde onların içi sızlar. Benim ülkemin çocukları Norveçlilerden daha mı az zeki? Bunlara iş bulacağız. Bunu başarabiliriz. Bu milleti yoktan var eden bir yapı var. Geçmişimizde bu var.

RİZE'DE GÖSTERDİĞİ ÇAKININ HİKAYESİ

Rize'de çakının sahibi Yemen'e gider savaşa. Mekke'den yürüyerek gelir. Hacı Hüseyin ayakları yara olduğu için Çanakkale Savaşı'na almazlar bu da onun gücüne gider. Sabah iskeleye gider, çocukları da peşinden gider. Her birine hediye verir. Küçük kızına hediye kalmayınca çakı verir. Küçük kız çakıyı 85 yıl çantasında saklar. Bir gün babasının geleceği umudu ile. O küçük kız benim anneannem. Hep yerli milli olduklarını söylüyorlar ya sanki biz uzaydan geldik. Sana mı bırakacağım yerliliği?

İnce, mitinglerini yayınlamayan TV kanallarına tepki gösterdi. İnce, "Bir TV kanalının önünde miting yapacağım. Bakalım onu verecekler mi?" dedi.

İnce şöyle devam etti:

"YSK'ya 50 bin avukatla gidebiliriz, hazır olsunlar. 24 Haziran'da Çankaya Köşkü'ne gideceğiz. Engin Altay'a randevu vermeyeceğim, programa ekliyor da ekliyor, anlasın bakalım. Diktatörler mizah sevmezler. Bunu yapın. Gezi olaylarını hatırlıyor musunuz? Ne yaratıcı çocuklardı."

Slogan atan AKP'lilere söz veriyorum dayak atılmayacak.

ERDOĞAN'A DİPLOMA GÖNDERMESİ

Diplomamız ve transkriptlerimiz ile fotoğraf çektireceğim okul arkadaşlarımızla, mezun olduğumuz okulun önünde. Diplomada çok önemli değil transkript önemli. Sosyal medyaya koyarız

‘SURİYE SORUNUNU ONLAR OLUŞTURDULAR’

Suriye sorununu onlar oluşturdular. Beraber tatile gittiler, Boğaz turu yaptılar. Ortadoğu politikasını yanlış okudu Erdoğan. Davutoğlu'na bıraktı. O da Osmanlı'ya döneceğini sandı. Suriyeliler için de bir garip durum.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 17:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER