Muharrem İnce'den Erdoğan'a: 3 gün Londra'da ne yaptınız?

İnce, Kırklareli’de gündemi değerlendirdi, Erdoğan'a yüklendi

Muharrem İnce'den Erdoğan'a: 3 gün Londra'da ne yaptınız?

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kırklareli'de mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı seçilirse AK Saray’a yerleşmeyeceğini söyleyen İnce, “Benim evim Saray gibi zaten, evimi bırakmam 14 sene sonra aldım. Devletin işleri için Çankaya Köşkü'nü kullanacağım tabi ki” dedi.

Muharrem ince, Londra ziyaretinde 3 gün geçiren AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan'a '16 yıl sonra gittin ne konuştunuz?' diye sordu.

Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle;

‘TRT PAYINI HARAM EDİYORUM’

-Dertleri sözde benim moralimi bozacaklar. Geçin bunları yalnız olan birileri var, Türk medyası dünyada yalnızdır. Japonya’dan televizyon kanalı bugün röportaj talep ediyor. Dünyanın dört bir yanından teklif var TRT'den yok. Ben ödediğim faturalardaki TRT payını haram ediyorum. Allah'ın izni milletin isteğiyle herkesin cumhurbaşkanı olacağım.

-Ben TRT'ye ödediğim katılım payını haram ediyorum. Siz de ediyor musunuz?

-Cumhurbaşkanı olduğumda yargıyı 3 ay içinde bağımsız yapacağım.

‘DÜN AMERİKALILARDAN BANA HABER GELDİ’

-24 Haziranda cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içinde yargıyı bağımsız hale getireceğiz. 3 ay sonra ABD'den FETÖ'yü isteyeceğiz. Gel bizde bağımsız bir yargı var artık iade et diyeceğiz dedim dün.

-Dün Amerikalılardan bana haber geldi. Muharrem İnce sen böyle diyorsun ama henüz Türkiye Cumhuriyeti Fetullah Gülen'i usulüne uygun bir şekilde iadesini istemedi...

-Peki neden istemedi? İstemez konuşur diye korkar. Eski ortaklıklarını anlatır diye korkar. Ey aziz Türk milleti kandırılma, onu kandırıyor olabilirler, sen oynanan filme kanma.

-Sayın Erdoğan uçakla Londra'ya gitti. 3 gün kaldın orada ne konuştunuz?

-Parasını verdiğimiz halde F35'leri neden vermiyorsunuz? Neden seçimlerden sonra vereceğinizi söylüyorsunuz? Amaç sizlerin gözünü boyamak.

-1939'da 40'da ikinci dünya savaşı başlamadan önce Atatürk bu savaşı hissetti. Ve bir barış halkası çizdi.  Sadabat Paktı'nı kurdu. Balkan Paktını kurdu. Doğu ve batı barış içince olsun ülkemi sağlama alayım dedi.

-Türkiye bir katiple idare edilecek ülke midir?

-4 milyon Suriyeli Türkiye'de ama orada büyükelçimiz yok. Nasıl göndereceğiz onları ülkelerine?

-Filistin'de Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor. Canımız yanıyor. Sayın Erdoğan'a yardımcı olmak istiyoruz. Söz. Ama diyoruz ki İsrail mallarını boykot edecek misin? Hayır. Anlaşmaları iptal edecek misin? Hayır. Büyükelçi gönderecek misin? Hayır. Mitin yapacakmış. Yenikapı mitingi Filistin için değil seçim için

-En düşük emekli maaşıyla en yüksek arasındaki fark 9 kat arttı. Finlandiya'da bu kat 2.

-Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda hiçbir şey yapmadan sadece gelir dağılımı adaletli yapsak herkesin gelir düzeyi 2 katına çıkar.

 - Milletin adı fakir baba. Ramazan bayramında kursağına baklava bekleyenler sırtına oklava yiyecekler

-2 Trakya büyüklüğündeki alan artık ekilmiyor. Kanun çıkardılar 2006'da Tarımı destekleyeceğiz dediler. 30 milyar para vermeleri gerekirken 12 milyon verdiler. Türkiye Cumhuriyeti bu çiftçiye borçludur. Bu cumhurbaşkanı bu borcu hemen ödeyecek

AK Partili annelere sesleniyorum. Çocuklarınız mı değerli? Partiniz mi? 24 Haziran'da üniversite sınavına girecekleri niye mağdur ediyorsun.

-Ey CHP köprü yaptın mı? diyor. İnşallah 4’cüsünü de ben yapacağım.

-3 beyazı 3 de siyahı vardı Türkiye'nin. Bunlara sımsıkı sarılmıştı ülke ama sen şimdi bunları satıyorsun. Alanlara sesleniyorum. Hiç bunlara güvenmeyin.

-Kanunu değiştirdiler. Cumhurbaşkanı da Yıldırım'da örtülü ödenek kullanıyor. 747 milyon örtülü ödenek kullandılar. Nereye kullandılar bunu? Seçim çalışmalarına mı? Bunları bilelim.

-Şu anda yeni anayasayla dükkanlardan, maaşlarımızdan kesilen vergi bir kişi yapamaz günah bu günah.

Cumhurbaşkanı olduğumda bütçe yapma hakkını kullanmayacağım. Meclis'e iade edeceğim.

-Devlet 324 milyon lira kira ödemiş. Taşıma parası 174 lira harcamış. Saray yaptın 2 milyon dolar. O sarayın parasıyla yüz bin ev yapılırdı.

-Anneler size sesleniyorum. Çocuklarınız temiz tuvaletli okullara gidecekler.

-2022'de olması gereken dolar seviyesi 2018'de gelmiş. Uçuruma doğru gidiyoruz.

-Türkiye bir televizyondan 10 Euro kazanıyor. Otomobil yapıyoruz, 100 Euro kazanıyoruz. Çünkü ürettiklerimizin markaları bize ait değil. Teknolojisi bize ait değil. Bizim marka üretmemiz lazım.

-Hedefimiz marka yapmak, teknoloji üretmek.

-Seçimi kaybederseniz ne yapacaksınız? diyorlar. Bana sordular ne yapacak diye? Ya Rize ye ya Üsküdar'a ya da Urla'daki evlerinden birine yerleşecek.

 -En az 50 bin avukatla YSK'nin önüne gidebilirim.

-Demokrasinin en güzel yönü hesap vermektir. Ne diyor Erdoğan hesabımı Allah'a veririm. HZ. Muhabbet bile ben de hakkı olan var mı? Diye sorup helallik istiyor. Sen de hesap vereceksin ama yargıya da hesap vereceksin.

-Bana soruyorlar. Erdoğan'ı yargılayacak mısın? Düzgün, adil, tarafsız bir yargı düzeni kuracağız. Gerekirse beni gerekeni Erdoğan'a yargılayacak.

-Benim evim Saray gibi zaten, evimi bırakmam 14 sene sonra aldım. Devletin işleri için Çankaya Köşkü'nü kullanacağım tabi ki.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 19:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
mumarrem bayram
mumarrem bayram - 2 yıl Önce

kampanyayı biz yürütürüz

SIRADAKİ HABER