Muharrem İnce: Akşener’in önünü çöp arabalarıyla kesen zihniyeti çöpe atalım

İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletlerini sökeceğini yineledi

Muharrem İnce: Akşener’in önünü çöp arabalarıyla kesen zihniyeti çöpe atalım

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul Gaziosmanpaşa'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Antep’te Meral Akşener’in önünün çöp arabası ile kesilmesine değinen İnce, “Dün sayın Akşener’in önünü çöp arabalarıyla kestiler. Bu zihniyeti çöpe atalım” ifadelerini kullandı.

İstanbul'da bugün ikinci kez konuşan CHP cumhurbaşkanı adayı İnce, cumhurbaşkanı olması durumunda Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletlerini sökeceğini yineledi ve "Ben generalin iftara katılmasından rahatsız değilim, siyaseti alkışlamasından rahatsızım" dedi.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum, madem ben çırağım istediğin TV kanalına çıkıp tartışalım. Yüreğin, bilgin varsa ayrıca diploman varsa çıkıp konuşalım. Milletin canını okudun canını.

Bunlar var ya yüzsüz bunlar. Gaziosmanpaşa’da 3 tane caminin duvarına parti afişi asmışlar. Utanmaz, rezil, kepazeliğe bak. Camiler babanızın tapulu malı mı? Az önce Eyüp Sultan’daydık. Soruyor gazeteciler, 'Eyüp Sultan Erdoğan ile özdeşleşmiş'. 'Yok ya' dedim, ben Eyüp Sultan’a 11 yaşında geldim. Camiler üzerinden kışla üzerinden siyaset yapılmaz. Dindar nesile itirazım yok, olursa sevinirim ama kindar nesil olmaz.

Malatya’da bir iftar düzenliyorlar, bayrakların altında bir de general var. Ordu demiyor, kahramanlık demiyor Erdoğan. Beni eleştiriyor, komutan da alkışlıyor.

Engin Alan generalken Erdoğan yanında ayağa kalkmadı diye hapse attılar. 150 general ordudan atıldı. İlker Başbuğ’a 'terörist' dediler, hapise attılar. Erdoğan 'İftara katılmasından rahatsız mı oldun?' diyor. Lafa bak lafa. Ben generalin (İsmail Metin Temel)  iftara katılmasından rahatsız değilim, siyaseti alkışlamasından rahatsızım. Erdoğan o generali görevden al, almazsan 24 Haziran’dan sonra onun apoletlerini sökeceğim. Bana devlet yönetimi öğretme. Sahipsiz değildir bu memleket, bunu hep birlikte başaracağız, bir oyunuzla cumhuriyet kurtulur.

Sizden bir şey istiyorum, 23 Haziran’da Yenikapı ya da Maltepe’de birinde yapacağız. Yenikapı’da yaparsak kuyruğun ucu Pendik’e gelsin. Maltepe’de yaparsak Yalova’ya  kadar gelsin.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER