Muharrem İnce: Akşener'le uğraşma, Demirtaş'ı hapse atma

Muharrem İnce, bütün Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacağını söyledi

Muharrem İnce: Akşener'le uğraşma, Demirtaş'ı hapse atma

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için kampanyasını memleketi Yalova'da başlattı.

80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden İnce, "HDP'liler de İyi Partililer de Saadet Partililer de bu memleketin evladı, Akşener'le uğraşma, Perinçek'le uğraşma, Demirtaş'ı hapse atma, böyle olmaz. Demokrasi empati yapmaktır" diye konuştu.

24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için kampanyasını memleketi Yalova'dan başlatan İnce'nin açıklamaları şöyle:

- 80 milyonun  yükü omuzlarımda. Belki de bugün aramızdadır. Bu sabah telefonlara artık bakamıyorum, bana kızmayın. 1875 mesaj 2300 cevapsız çağrı. Genç bir kadın avukat beni bu sabah ağlattı. Mesajı söyleyeyim.

- Onu tanımak istiyorum buradaysa. "Tam her şey bitti, tam ümidimi yitirdim, artık bunlardan kurtulamayız, bunlar bu memleketi sattı, yedi derken yeniden gönlüme bir ışık doğdu ve talimatınız üzerinize cübbemi arabama bırakıyorum. Çocuğumu bakıp eve gitmek üzereyken yeniden yollara düşeceğim" dedi. Umutlarınızı yeniden yeşertin. Umutlarınızı yeniden tazeleyin. Başaracağız.

- Tuncelili bir gariban tapu müdürü. Kamer amca, rahmetli. Kemal Kılıçdaroğlu'nun babası, yani dün gariban tapu müdürü Kamer amcanın oğlu görevini yaptı. Şimdi görev sırası Yalovalı rahmetli kamyoncu Şerif'in oğlu olarak bende. Bir de sıra sizde. Hep beraber bunu başaracağız. Oy vermek yetmez.

‘HDP'LİLER DE İYİ PARTİ'LİLER DE SAADET PARTİ'LİLER DE BU MEMLEKETİN EVLADI’

- 24 Haziran'da sandığa gideceğiz. Bir partinin yirmiden fazla milletvekili varsa, grup kuruyorsa o milletvekilleri aday gösteriyor. 20'den fazla yoksa imza toplayacak, 100 bin imza. Zorlaştırmak için. Kendisi devletin uçağına, helikoptere binecek, örtülü ödeneği olacak, Sayın Akşener'e imza vermek isteyenlere FETÖ'cü diyecek. Selahattin Demirtaş'ı hapse atacak. Böyle yarış olur mu? Birinin elini bağla, birinin ayağını bağla. İlan ediyorum.

- CHP üyelerine talimat veriyorum. Vatandaşlarımızdan da rica ediyorum. Sayın Akşener'e, Sayın Karamollaoğlu'na, Sayın Perinçek'e, kim aday olmak istiyorsa, gidin imza verin. Demokrasi budur. HDP'li değilim, dünya görüşüyle dünya görüşüm bağdaşmaz. SP'li değilim, İyi Parti'li de değilim. Ben sapına kadar CHP'liyim. Ama HDP'liler de bu memleketin evladı, MHP'liler de, İyi Parti'liler de, AK Parti'liler de, CHP'liler de.

‘AKŞENER'LE UĞRAŞMA, DEMİRTAŞ'I HAPSE ATMA’

- Akşener'le uğraşma, Perinçek'le uğraşma, Demirtaş'ı hapse atma, böyle olmaz. Demokrasi empati yapmaktır. Aleviler, benim cumhurbaşkanlığımda ayrımcılığa uğramayacaksınız. Ama biz Sünnilerin camisinin imamının maaşını devlet ediyor, Alevilere ödeme yapmıyor. Böyle kardeşlik olmaz. Dolmabahçe'deki imam "Ben görmedim" dediğinde o imamı savunmak bizim görevimizdir. O imama kocaman bir alkış gönderin.

‘ALEVİYLE SÜNNİYLE KOL KOLA GETİRECEĞİM’

- Önce içeride birlik. Aleviyle Sünniyle kol kola getireceğim, kol kola. Trump'a, Putin'e sonra sıra gelecek. O sonraki iş. Önce içeride birlik. Devlet Bahçeli'ye cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Onlar destek oldular bizi. Benim MHP'ye ya da ülkücülere hiçbir husumetim yoktur. Tam tersine Yalova'da ikinci seçimlerde bize oy verdiler. Görüşmeleri de ben yaptım ben. Milliyetçiliği ayaklar altına alan birine, şehitlere kelle diyenlere bir partiyi yaslıyorsunuz. İtirazım sanadır sana.

‘CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA ATATÜRK GİBİ ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE OTURACAĞIM’

- Mustafa Kemal Atatürk 19 Ağustos 1919'da Yalova'ya geldiğinde 1938'e kadar 330 gün Yalova'da kaldı. Cumhuriyetin yazlık başkentidir Yalova. TDK burada kurulmuştur, Kuran-ı Kerim'in Türkçeleştirilmesi çalışması burada yapılmıştır. Tarih tekerrür ediyor, burası yine cumhuriyetin yazlık başkenti olacak. Bakın, dün hayatımda ilk kez, 36 yıl sonra rozetimi çıkardım genel başkana teslim ettim. O rozeti neden çıkardım biliyor musunuz? Allah'ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda 80 milyonu kucaklamak için çıkardım.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 13:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER