Mısır: Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istiyoruz

Çavuşoğlu, 10 Nisan'da Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile ramazan ayını tebrik etme amacıyla telefon görüşmesi gerçekleştirmişti

Mısır: Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istiyoruz

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şukri, Türkiyeli mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin yerel bir televizyon kanalında açıklamada bulundu.

Şukri, "Türkiye'nin son dönemdeki açıklamaları ve jestlerinin takdir edildiğini" söyledi.

Siyasi göstergeler aşamasından, ilişkilerin çerçevesini belirleyen siyasi açılım aşamasına geçilmesine önem verildiğini belirten Şukri, Çavuşoğlu ile ramazan ayının gelişi münasebetiyle tebrikleşme kapsamında bir görüşme yaptıklarını ifade etti.

Şukri, görüşmenin 'Türkiye'nin Mısır'ın önemiyle alakalı yaptığı açıklamalar ve verdiği sinyaller üzerine gerçekleştiğini' kaydetti.

"Mısır, her iki tarafın da faydasına olacak bir diyalog ve çıkarlara zarar verilmeden uluslararası hukuk kurallarına uygun ilişkiler kurulmasında istekli" diyen Şukri, gerekli zemin oluştuğu zaman bunların siyasi görüşmeler şeklinde yapılmasına da önem verdiklerine işaret etti.

Çavuşoğlu, 10 Nisan'da Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile ramazan ayını tebrik etme amacıyla telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
iç ve dış politika fiyaskosu
iç ve dış politika fiyaskosu - 4 hafta Önce

faiz sebep enflasyon tek başına sonuç değil dış ticaretten iç ticarete adaletten kamudaki israfa kadar yani kötü yönetim sebep borç batağı sonuç, borç batağı faiz finansaman giderleri sebep cari açık sonuç, cari açık sebep vergi ile ikamede edemeyince para emisyonu ile enflasyon yaratarak bunu halka ödetmek sonuç.halk için bakarsak olaya doğru kişiye oy vermemek sebep bunun kötü sonuçlar doğurması sonuç olay bu kadar basit.

SIRADAKİ HABER