Miroğlu: Ne işi var Baykal'ın Mardin'de?

“Yani Kürtler'i bu kadar hafızadan yoksun, 'balık hafızalı' derler ya, balık hafızalı bir halk mı zannediyorlar?”

Miroğlu: Ne işi var Baykal'ın Mardin'de?

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Ahmet Türk'ün görüşmesini değerlendirdi.

Deniz Baykal'ın da içerisinde bulunduğu SHP döneminde, Ahmet Türk ve arkadaşlarının partiden ihraç edildiğini söyleyen Miroğlu, "Ne işi var Deniz Baykal'ın Mardin'de? Bayram değil, seyran değil. Anlamak mümkün değil. Siz değil miydiniz ki 1990'lı yıllarda Ahmet Türk ve arkadaşlarını partiden ihraç eden?" dedi.

Miiroğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Midyat Temsilciliği tarafından düzenlenen, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa Değişikliği' konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

"Kürt Kemalistler ile Türk Kemalistleri'nin buluştuğu tarihi bir aşamadayız" ifadelerini kullanan AKP’li Miroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

"Mardin'de, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın bir konferansı vardı. Şimdi Mardinliler, Doğu, Güneydoğulular, ne işi var Deniz Baykal'ın Mardin'de? Bayram değil, seyran değil, bu enişteler niye Kürtler'i öpmeye devam ediyorlar? Anlamak mümkün değil. Ne alakanız var? Siz değil miydiniz ki 1990'lı yıllarda Ahmet Türk ve arkadaşlarını partiden ihraç eden. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ile birlikte seçimlere girildi ve bölgede yüzde 24- 25 oy alındı. Ama ne oldu arkasından, bir Kürt konferansına katıldılar diye Ahmet Türk ve arkadaşlarını, yani bugün Deniz beyi Kasrı Kanco'da karşılayan bu politikacı arkadaşımız, hem milletvekilliği yapmış, hem belediye başkanlığı yapmış kayyum dönemine kadar. Bugün Kasrı Kanco'da Deniz Baykal'ı karşılıyor. Deniz Baykal'ı ağırlıyor. Peki hangisi haklı? Acaba inkarı bitiren Recep Tayyip Erdoğan mı haklı, acaba inkarı bitiren Recep Erdoğan mı Kürt halkını seviyor, yoksa Ahmet Türk ve arkadaşlarını 25 yıl önce partiden ihraç eden Deniz Baykal mı seviyor? Hangisi seviyor? Yani bu gözlerimizin önünde yaşananlardan biz hiç ders çıkarmayacak mıyız? Yani Kürtler'i bu kadar hafızadan yoksun, 'balık hafızalı' derler ya, balık hafızalı bir halk mı zannediyorlar? Yani Kürt Kemalistler ile Türk Kemalistleri'nin buluştuğu tarihi bir aşamadayız. Bu buluşmaya bir şey demiyoruz, helali hoş olsun, birbirlerine mübarek olsunlar. Ama bizim önümüzü kesmesinler, milletin önünü kesmesinler istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 11:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayıp
ayıp - 3 yıl Önce

miroğlu kadar yüzsüzünü görmedim.. senin iktidarın değil mi daha yeni ahmet trük'ü tutuklayan ve tepkiler yoğunlaşınca bırakmak zorunda kalan. senin iktidarın değil mi mardin belediyesine kayyum atayan.. senin iktidarın değil mi hdpnin eşbaşkanları dahil 13 milletvekili, 27 il ve 84 ilçe eş başkanı, 750yi aşkın yöneticisi ve 85 belediye başkanını tutuklayan.. yazıklar olsun sana.. baykal'ın 30 sene yaptığı yanlış aklına geliyor da kendinizin hala yamakta olduklarını görmeyeceğimizi, unutacağımızı sanıyorsun.. ayıp!

Mutlaka kazanacağız
Mutlaka kazanacağız - 3 yıl Önce

Ahmet türkün ve Deniz baykalın bir araya gelmeleri senin kendi halkını satıp faşizmin tirenine binip kendi halkına dil uzatmandan daha aşağı değildir senin hiçkimseyi eleştirmeye hakkın yok çünki hiçkimse senin durduğun yerden daha aşağıda değil.

muhammed
muhammed - 3 yıl Önce

Sen musa anterin bi de yakin akadasi olacaksin. Sende olsa olsa alcak olur su an ape musanin kemiklerini sizlatiyorsun o olsaydi eminimki yuzune tukururdu

SIRADAKİ HABER