MHP'li adaydan BDP'ye ziyaret

MHP'li Başkan adayı BDP seçim bürosunu ziyaret etti...

MHP'li adaydan BDP'ye ziyaret

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, MHP İlçe Belediye Başkan adayı Mehmet Yalçınkaya, BDP seçim bürosunu ziyaret ederek, seçimlerde birlik ve kardeşlik mesajı verdi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

MHP Akçakale Belediye Başkan adayı Mehmet Yalçınkaya, seçim çalışmaları kapsamında İstasyon Caddesi'ndeki BDP Seçim Bürosu'nu ziyaret etti. Belediye Başkan adayı Mustafa Güç ve BDP İl Başkanı BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen ile görüşen MHP'li aday Yalçınkaya, seçimlerin birlik içinde geçmesini diledi. Yalçınkaya, ziyaret ardından BDP Seçim Bürosu önünde toplananlara seslenerek, kardeşlik mesajları verdi. Kimsenin, kimseden farkı olmadığını belirten Yalçınkaya, şöyle dedi:

"KÜRTLERİ KARDEŞİMİZ OLARAK BİLİYORUZ"

"Dünden bugüne Kürt kardeşlerimizi, kardeşimiz olarak biliyoruz, dünya döndükçe de öyledir. Bizim düşmanımız ABD, İsrail, Suudi yönetimidir. Buradaki kardeşlerimizi Allah şahittir ki, hiç bir zaman ayırmadık. Ayırmayacağız. 1999 yılında Akçakale Meydanı'nda söylediğim şuydu; şimdi Başbakan'da söylüyor; 'Ben Kürd'üm.' Bunları neden söyledik, gerçeği ifade etti. Sizlerden ricam; dilinize ve söyleyeceklerine çok dikkat edin. 1 Nisan'da yine birlikteyiz ve yine kardeşiz. Şanlıurfa'nın, Akçakale'nin, Harran'ın kalkınması için hep beraber çalışacağız. Kürt Kürtçe, Arap Arapça, Türk Türkçe konuşsun. Hiç kimsenin birbirinden farkı yok. Biz kardeşiz, kardeşliğimiz sürekli devam edecek." (Star)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 15:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
marcel cany
marcel cany - 7 yıl Önce

Dogru ve yapici bir davranis konusma.iste biz bdp= pkk lilerin de istedigi turkiyede bu cografya da birlikte esit ve ozgurce yasamaktir.turkiye hepimiein vatani ve tum insanlar halklar insanlar kardestir.Turkiye nin batisinda hdp lilere pkk liere saldiran kalestir bolucudur .saygilar

SIRADAKİ HABER