MHP’den Beyazıt'ta Kerkük yürüyüşü

'Haydi gidek usul usul, bizim olsun Kerkük, Musul'

MHP’den Beyazıt'ta Kerkük yürüyüşü

MHP Fatih ilçe teşkilatı, ‘Kerkük Türk’tür, Türk kalacak’ sloganıyla bir yürüyüş düzenledi.

İstanbul Beyazıt Meydanı’nda toplanarak Sultanahmet’e yürüyen grup, 'Haydi gidek usul usul, bizim olsun Kerkük, Musul' yazılı pankart açtı.

Sultanahmet Meydanı’nda grup adına açıklama yapan MHP Fatih İlçe Başkanı Sertel Selim “Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz yine de bekamıza el sürdürmeyiz. Buradan aziz Türk milletimize sesleniyoruz; ABD ve İsrail’in bölgedeki maşası olan şarlatanların oyunları bozulmalıdır. Milliyetçi, ülkücü camia olarak bizler bu oyunları bozmak için Türk milletinin lideri Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte harekete geçtik.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (KBY) 25 Eylül’de yapmayı planladığı bağımsızlık referandumuna dahil edilen Kerkük hakkında dün Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kerkük oldubittiye getirilip peşmergenin hâkimiyetine girerse, dahası güney sınırlarımız boyunca Kürdistan kurulursa Türkiye felç olacaktır. Kerkük’ün güvenliği Ankara’nın güvenliği demektir. Tarih, coğrafya ve milli müktesebata göre Ankara ile Kerkük’ün kaderi bir ve aynıdır. Kerkük Lord planlarına kurban verilirse, Musul, Telafer, Tuzhurmatu; ezcümle Türkmeneli tasfiye ve telef olursa Anadolu’ya ateş yağacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 15:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 3 yıl Önce

bu alcaklar sicak yataginda havluyorlar sizde savasacak yürek ne arar gidin sedat
pekerinize bahceli ikiline mi güveniyorsunuz

SIRADAKİ HABER