MHP seçim bildirgesini açıkladı: 'HDP dışındaki her partiyle koalisyon kurmaya hazırız'

MHP'nin seçim vaatlerini Genel Başkan Devlet Bahçeli açıkladı

MHP seçim bildirgesini açıkladı: 'HDP dışındaki her partiyle koalisyon kurmaya hazırız'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran’dakine benzer bir tablo çıkması halinde koalisyona katılabileceğinin sinyalini verdi. MHP’nin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda konuşan Bahçeli, “Böyle bir durum karşısında Milliyetçi Hareket Partisi, PKK uzantısı HDP dışındaki her partiyle, 4 ilkesi saklı kalmak kaydıyla, iktidar kurmaya ve iktidar olmaya vardır, bunu da şimdiden ilan etmektedir.” dedi.

Seçim Beyannamesi’ni Ankara’da Arena Spor Salonu’nda düzenlenen programda açıklayan Bahçeli, konuşmasında koalisyon ihtimaline de değindi. Bahçeli, ilk olarak “Eğer algı operasyonlarıyla, anket oyunlarıyla, ahlaki olmayan yöntemlerle 1 Kasım seçimlerinin üzerine ambargo koymaya çabalayanların arzuladıkları gibi bir sonuç alınırsa; yani genel olarak medyada servis edildiği üzere, 1 Kasım’ın aşağı yukarı 7 Haziran’ın tekrarı olması halinde, hiç kimse kaygılanmasın.” dedi.

'HDP DIŞINDAKİ HER PARTİYLE...'

Ardından da “Böyle bir durum karşısında Milliyetçi Hareket Partisi, PKK uzantısı HDP dışındaki her partiyle, 4 ilkesi saklı kalmak kaydıyla, iktidar kurmaya ve iktidar olmaya vardır, bunu da şimdiden ilan etmektedir.” diye ekledi.

Bahçeli, sözlerini “Türkiye’nin üst üste 1 Kasım’lar yaşamaması için biz sorumluluğa varız.1 Kasım seçim neticesinin kriz ve kaosa davetiye çıkarmaması için, 4 ilkemizi kabul eden HDP dışındaki her partiyle, diğer bir seçenek olarak, seçim beyannamelerimizi bir hükümet protokolü haline dönüştürmeye peşinen hazırız, bunu da muhataplarımıza bildiriyoruz.” şeklinde sürdürdü. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kalite yine yerlerde.

Erdem  Zilanlı
Erdem Zilanlı - 3 yıl Önce

Garip bir durum yerine göre ülkenin yegane sahibi ve partisi okdugunu idda eden mhp iktidar istemiyor. Başka partiler ile koalisyon hükümeti kurmaya hazır olduğunu söylüyor. Baraj altında kalmakta var.

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Hele bu AKP nin yancısına bak.

Hadi ya
Hadi ya - 3 yıl Önce

Geç kaldiniz