MHP'li muhalifler kongre tarihini belirledi

Muhalifler kongrenin 8 Mayıs 2016 Pazar günü yapılması konusunda görüş birliğine vardı

MHP'li muhalifler kongre tarihini belirledi
MHP'li muhalifler, Kongrenin 8 Mayıs'ta toplanmasına karar verdi.

Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın Ankara'da bir araya gelip birlikte hareket etme kararı aldı.

Toplantıda kurultay süreciyle ilgili değerlendirme yapıldı. Mahkemenin verdiği karar sonrası kongre değerlendirmesi yapan Genel Başkan adayları kongre tarihini belirledi.

Kongre tarihi olarak 8 Mayıs'ta toplanması için çalışma yapma karara aldılar. Alınan karar doğrultusunda mahkeme tarafından belirlenen çağrı heyeti seçim kuruluna kongrenin toplanması ile ilgili başvuruyu yapacak. Heyet kurultay yapılacak salonun kiralanmasının ardından üst kurul delegelerine davetiye çıkaracak.

'EKİPLER BELİRLEDİK'

Kongre tarihinin 8 Mayıs olduğunu Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan da doğruladı. milliyet.com.tr'ye konuşan Oğan "Tüzük kurultaya sürecini  Meral Akşener, Koray Aydın ile birlikte yürütme kararı aldık. Ekipler belirledik. İlke kararları aldık. Ekipler bu kararlar doğrultusunda çalışacak" dedi.

SİNAN OĞAN'DAN BAHÇELİ'YE YANIT

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında söylediği "Olağanüsüt kurultay yok, yaptırmayacağım" sözlerine de yanıt veren genel başkan adaylarından Sinan Oğan "Ülkücü irade imza, mahkeme karar verdi. Neye göre yaptırmayacaklar. Hangi yetkiyle yaptırmayacaklar. Süreç mahkeme kararı doğrultusunda yürüyecek" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 15:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER