MHP'li Aycan: Aşının zorla yapılması gerekiyor

Aycan, Koronavirüs aşısının zorunlu tutulması gerektiğini savundu

MHP'li Aycan: Aşının zorla yapılması gerekiyor

MHP Maraş Milletvekili Sefer Aycan, Koronavirüs'e karşı uygulanan aşılama çalışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

MHP’li Aycan, "Zorla yapılması gerektiğini düşünüyorum, maske takılmıyor diye ceza yazılıyor aşı yaptırmayana da uygulanabilir" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre Aycan, "Aşı yaptırmak zorunlu bir şeydir; bulaşıcı hastalık varsa, hükümet bununla ilgili aşı çalışması başlatmışsa ‘aşı yaptırmıyorum’ deme hakkı yok. Ben halk sağlıkçıyım. Halk sağlığının genel prensibi böyledir. Kanunlarımız da böyle. Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, ‘bir bulaşıcı hastalık varsa, idarenin aldığı karara herkesin uyması zorunludur’ der. Bakanlık ikna ile aşı yapmak yolunu tercih etti, hükümet gönüllülüğü esnek bıraktı. Bu da böyle bir sonuç doğurdu. Aşıya karşı reaksiyon gösteren insanlar var, her zaman vardı. Covid-19 da aşı reddi olayına dönüşüyor. Buna müsaade etmemek lazım" düşüncesini dile getirdi.

Aycan şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık Bakanlığı’nın daha katı bir tavır sergilemesi gerektiğini düşünüyorum. Ben zorla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Onun yaptırmaması, hepimizi etkiliyor, hastalığı topluma bulaştırıyor. Bu yüzden Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Maske takılmıyor diye ceza yazılıyor. Toplum sağlığını tehdit ediyor diye. Aşı yaptırmayana da ceza uygulanabilir. Mevcut kanun bunu zaten sağlıyor.”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 18:57

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir toprak
Bekir toprak - 4 ay Önce

Adamın bilinçaltıda dikte ve zor kullanma olduğu için aşiyi zorla yaptıralım diyor halbuki zorun dışında da seçenelet var

Gözün aydın sooooylu
Gözün aydın sooooylu - 4 ay Önce

Doğu ve güneydoğuya aşı yok!(ABC gazezetesi)

ölümden korkan vurulsun arkadaşım
ölümden korkan vurulsun arkadaşım - 4 ay Önce

aşıyada maskeyede sosyal kısıtlamayada otoriter rejimede karşıyız

SIRADAKİ HABER