MHP: HDP'nin içinde olduğu hiçbir yapıya destek vermeyeceğiz

MHP'den HDP ile koalisyona dair açıklama geldi

MHP: HDP'nin içinde olduğu hiçbir yapıya destek vermeyeceğiz

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, koalisyon ihtimalleriyle ilgili bir açıklama yaparak, "Hükümet etme sorumluluğunu sonuna kadar üstleniriz. HDP’nin içerisinde olduğu hiçbir yapıya bizim içerden dışardan destek vermemiz söz konusu değildir" dedi.

'HDP İLE HİÇBİR ŞARTTA BİR ARAYA GELMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR'

MHP'nin kırmızı çizgileri ve şartları olduğunu belirten Durmaz, şunları söyledi: 

"Türk milletinin kırmızı çizgilerini aşındıranlar gibi bizim kırmızı çizgilerimizden geri adım atmamızı bekliyorlarsa, sükut-u hayale uğrarlar. Bizim çizgilerimiz, çözüm süreci rafa kalkacak, Cumhurbaşkanı Anayasal sınırlarına çekilecek ve 17- 25 Aralık dahil bundan önce ne kadar yolsuzluk olayı varsa hepsinin sorumlularına gidilecek hepsinin üzeri açılacak ve hepsiyle ilgili kovuşturmalar, soruşturmalar yeni baştan ele alınacak. Bizim söylediğimiz budur. Bu şartları kabul ediyorlarsa, biz elbette, bu ülkede birilerinin buradan bir kriz çıkartmasına müsaade etmeyiz. Hükümet etme sorumluluğunu sonuna kadar üstleniriz. HDP’nin içerisinde olduğu hiçbir yapıya bizim içerden dışardan destek vermemiz söz konusu değildir. HDP ile hiçbir şartta bir araya gelmemiz de söz konusu değildir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Milletvekili Deniz Baykal ile yaptığı görüşme konusuna da değinen Durmaz, "Baştan kesin hatlarla ’Biz yokuz’ demiyoruz. ’Önce diğer seçenekleri deneyin’ diyoruz. Şartlarımızı ortaya koyuyoruz. Cumhurbaşkanı başka bir partinin iç işlerine karışıyor olması da bizim kırmızı çizgilerimizde ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
azad
azad - 3 yıl Önce

adamlar haklı en azından mertçe düşmanlıklarını ortaya koyuyorlar hdp eş başkanının bunlarla ortaklık fikri kürtlere büyük hakarettir