MHP'de 150 istifa: Politika yapma olanağımız kalmadı

150 kişi, Kaş Adliyesi'ndeki İlçe Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini sundu

MHP'de 150 istifa: Politika yapma olanağımız kalmadı

Antalya'da MHP üyesi 150 kişi, Kaş Adliyesi'ndeki İlçe Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini verdi. İstifacılar, Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti'ye geçeceklerini söyledi.

Eski MHP Kaş İlçe Başkanı İsmail Şah Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 150 kişi, Kaş Adliyesi'ndeki İlçe Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini sundu.

Grup adına açıklama yapan Yılmaz, 1 Kasım seçimleri sonucu başlayan olağanüstü kongre taleplerine karşılık verilmediğini, bu süreçte yaşananlar nedeniyle MHP'den istifa etmeye karar verdiklerini söyledi. Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bu süreçte MHP İlçe Başkanı olarak ben ve ilçe yönetimi görevden alındık. Olağanüstü kongre isteğine ben imza atmıştım. Sorumluluk bana aitti. Ama ilçe başkanını görevden almak yerine, seçimle gelmiş tüm yönetimi görevden aldılar. Bu süreçte kesin ihraç talebiyle birçok partili ve Kaş Belediye Meclisi'nin 6 üyesi disipline sevk edildi. Bugüne kadar ihraç edildiğimizi zannediyorduk. Ancak ihraç edilmediğimizi gördük. Hâlâ MHP üyesi olarak görülüyoruz. MHP'de artık politika yapma olanağımız kalmadığını gördük. Bu nedenle MHP'den istifa ediyoruz."

İsmail Şah Yılmaz ve beraberindeki istifacılar, Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti'ye geçeceklerini söyledi.

Kaynak: Sputnik 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 19:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER