MHP: 51 il ilçe ve belde belediye başkan adaylarını büyük oranda belirlendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'dan Cumhur İttifakı açıklaması

MHP: 51 il ilçe ve belde belediye başkan adaylarını büyük oranda belirlendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP'nin 51 belediye başkan adayını büyük oranda belirlediğini açıkladı. Durmaz, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "MHP Cumhur İttifakı'nın adaylarını desteklemekte kesin kararlı olacaktır" ifadelerine yer verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "MHP Büyükşehirler dışındaki 51 il ilçe ve belde belediye başkan adaylarını büyük oranda belirlemiş ve kamuoyuyla paylaşmaktadır. 30 büyükşehirden daha önce ifade edilen şekilde Ankara, İstanbul ve İzmir'de aday göstermeyecektir. Diğer büyükşehirlerde ise CHP, İP ve HDP'den oluşan zillet ittifakının karşısında, MHP Cumhur İttifakı'nın adaylarını desteklemekte kesin kararlı olacaktır" dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim kampanyalarında görüntü ve gürültü kirliliğinden kaçınılacağı açıklamasına MHP olarak destek verdiklerini açıklayan Durmaz, "Bu tür kampanyalarda vatandaşlarımıza hiçbir şekilde rahatsızlık vermemek gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle çevreye duyarlı kampanyaların yürütülmesini MHP olarak destekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Böylece ekonomiye de katkı sağlanacağına işaret eden Durmaz, "Bu yaklaşım milli ekonomiye de katkı sağlayacaktır. Seçim dönemlerinde israf engellenecek, ciddi tasarrufa gidilecektir. Sosyal medyanın daha aktif kullanılmasını istiyor ve destekliyoruz. Adaylarımızdan da bu mecralara ağırlık vermelerini istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 15:28

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER