Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Washington Post'a Cemil Bayık tepkisi

Cemil Bayık'ın Washington Post'a makale kaleme almıştı

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Washington Post'a Cemil Bayık tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber'de gündeme dair soruları yanıtladı.

Çavuşoğlu, PKK yöneticisi Cemil Bayık'ın ABD'de yayımlanan Washington Post gazetesine yazdığı makale hakkında da konuştu.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Trump iş başına geldiği zaman biz Patriot almak istediğimizi yazılı bir şekilde ABD’ye ilettik. Daha 6 ay önce, başvurumuzdan yaklaşık 2 sene sonra bize cevap geldi. Yani bunu sadece Obama dönemine yıkmayalım. Doğru, Obama döneminde biz 10 sene almaya çalıştık alamadık. Trump’ın ilk 2 senesinde de Patriot’la ilgili bize bir geri dönüş olmadı.

Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi S-400 bitmiş bir anlaşmadır. Artık teslim süresi konuşuluyor. Biz S-400’ü alacağız, NATO’yla da diğerleriyle de görüşüyoruz. Eğer bir tereddüdünüz varsa gelin bunu konuşalım diyoruz, biz diyalogdan yanayız. Ama Amerika’nın daha önceki yaklaşımının da doğru olmadığını kendilerine hep söyleyegeldik. Şimdi daha sakin bir ortamda bu sürecin işlediğini söyleyebilirim.

Washington Post, herkes ifade özgürlüğü diyor, basın özgürlüğü diyor. Tamam, bu konuda bir sıkıntı yok. Peki terör propagandası ifade özgürlüğüne girer mi diyorsun, hayır girmez diyor. Nasıl oluyor da ABD’nin de terör listesine eklediği PKK’nın azılı teröristinin görüşlerini siz yansıtıyorsunuz? Şöyle sorayım, Washington Post, bugün DEAŞ’ın başındaki Bağdadi’nin makalesini yayınlar mı? Veya El Kaide’nin herhangi bir yetkilisinin makalesini yayınlar mı? Boko Haram’ın bir makalesini yayınlar mı? Onu yayınlamıyorsan yine terör listesinde olan PKK’nın azılı teröristinin makalesini neden yayınlıyorsun. Maalesef bugün dünyanın terörle mücadeledeki içine düştüğü zafiyetin göstergesidir. Washington Post terör propagandası yapmıştır."

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 12:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal usta
Kemal usta - 1 yıl Önce

Akp cetelerin işi guçu geçe gündüz yalan söylemek halkın kafasını kuçalayıp yalanlara inandırmaktır Din üzerinde duygu sömürgesi yapmak Halkın duygularıyla oynamak hırsızlık gasp talan santaş yapmak olmüştur

Kemal
Kemal - 1 yıl Önce

Dikatöru koltuğu beşik gibi sallanıyor ha düştü ha düşecek

SIRADAKİ HABER