Metropoll'ün son anketi: Oyunu artıran tek parti HDP

Son ankete göre; 'AKP'nin tek başına iktidar olma şansı yok, erken seçimin olmama ihtimali söz konusu'

Metropoll'ün son anketi: Oyunu artıran tek parti HDP

Metropoll Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar, Ağustos ayında yaptıkları son araştırmanın verilerini Twitter'dan duyurdu.

Partilerin oy oranlarına ilişkin rakamları açıklamayan Sencar, anket sonuçlarına göre oyunu artıran tek partinin HDP olduğunu ve MHP'yi de geçerek Türkiye'nin 3. partisi konumuna geldiğini söyledi.

ERKEN SEÇİM OLMAMA İHTİMALİ SÖZ KONUSU

Ankete göre, AKP, CHP ve MHP oylarında önemli değişiklik yok. "AKP'nin tek başına iktidar olma şansı yok" diyen Sencar, "Dolayısıyla erken seçimin olmama ihtimali söz konusudur" görüşünü dile getirdi.

HDP'NİN OYLARI NEREDEN?

Sencar'ın paylaştığı anket verilerine göre, "oylarını artıran HDP'ye gelen oyların yüzde 75'i protest seçmenlerden, yüzde 25'i diğer partilerden."

SENCAR: SEÇİM OLSA, HDP 3'ÜNCÜ PARTİ OLACAKTIR

Özer Sencar'ın Twitter'dan yaptığı açıklamaların tamamı şöyle:

"- Araştırmamızın raporunu tamamladık ve abonelerimize dağıttık. Önümüzdeki hafta sonuçların bir kısmını okuyucularımızla paylaşacağız.

- Elde edilen bulgulara göre AKP, CHPve MHP oylarında önemli değişiklik çıkmadı. Özellikle AKP oyları Haziran bulgularının aynısı idi.

- Bulgulara göre dikkate değer seviyede oyu artan tek parti HDP'dir. Bu pazar seçim olsa Mecliste 3. parti HDP olacaktır. MHP 4. partidir.

- HDP'ye yeni gelen oyların %75'i protest seçmenlerden, %25'i diğer partilerden geliyor.

- Eldeki verilere göre yapılacak seçimde AKP'nin tek başına iktidar olma şansı yok. Dolayısıyla erken seçimin olmama ihtimali söz konusudur.

- Burada paylaştığımız bilgiler Ağustos araştırmasının bulgularına göredir."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

hdp memleketin sulh ve selameti icin elinden geleni yapiyo ama haksizliga alismis olanlar kötülüyo böyle yaptikca da halklar görüyo neyin ne oldugunu sülalece hdp

Chpli
Chpli - 3 yıl Önce

Bende hdp ye vericem suructaki cocuklarin gulusu askina...

Aziz
Aziz - 3 yıl Önce

Tam anlamiyla şavaşa karşi duran barış şimdi diyen tek parti HDP peki bizde var olan gucumuzle sahip çıkalım
savaşa hayir selo başkana sahip çikalim

xeli şırnaxı
xeli şırnaxı - 3 yıl Önce

1000#oyumolsunhepsiHdpninolsun

fatih1453
fatih1453 - 3 yıl Önce

Geçen seçim mhp ye verdim ama bu seçimde hdp ye verecem. Bir Türk söylüyorum barışın insanlığın dilini konuşan sadece selo var. .

Helina Berivan
Helina Berivan - 3 yıl Önce

Iyiyi kötüyü halk görüyor.Buda AKP,nin sonu olcak umarim saray senin basina cökecek yeter ortami kan gönlüne cevirdin..!!

memo
memo - 3 yıl Önce

Hdp gercek bir parti herkes goruyor. Gelecegin iktidari.

sadullah
sadullah - 3 yıl Önce

Allah yardımcı olsun. Bu kadar zulme karşı tek söylediği barış. Daha gur, daha ,güçlü çıkması lazım barış dilinin ve herkesi zulme karşı dur demeye çağırıyoruz oylar hdp mazlumlari birlik olmaya cagiriyoruz bizler iktidara