Meral Akşener’den ırkçı çıkış: Suriyelileri geri göndereceğiz

Akşener’in gündeminde Suriyeli sığınmacılar vardı

Meral Akşener’den ırkçı çıkış: Suriyelileri geri göndereceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, “Suriyelileri geri göndereceğiz. Nasıl diye sorarsanız eğer size devlet aklı veriyoruz yazın. Birincisi Suriyelilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini kesin bir dille açıklayın. Bu bir bölümünün geri dönmesini sağlayacaktır. İki geri dönme konusunda Esad’la anlaşın. Her ay 200 bin kişinin dönüşünü kararlaştırın. Türkiye’nin gücünü kullanın. Bu sorun sıfırlanana kadar sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürün satışına engel olun. Geçici vergi mükellefiyet kanunu yapın vergi kesintisi yapın. Güney illerimizde esnafıma destek verin. Türkiye sınırlarını yolgeçen hanı olmaktan çıkarın. Sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Suriye’den aracını getiren mültecilere geçici sürücü belgesi hakkı verin. Türk vatandaşı ne kadar ödüyorsa onlardan da gerekli vergiyi alın. Burası Suriye değil bunu farkına varın. Mevcut hükümete bir ders verme zamanı geldi. Türk milletini bu hazin tabloya son vermeye çağırıyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubuna seslendi. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Fesli nasipsizi ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı’nın hala o makamda tutulması milletimize hakarettir. O günlerde Milli Eğitim Bakanlığı da benzer bir skandala imza attı. Sonra 3 kişiyi görevden aldılar. ‘Biz yapmadık avukat yaptı dediler’ Geldikleri günden beri milliyetçi eğitimcilere savaş açtılar. Konya Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı ‘Kadın evde oturup çocuk doğursun çocuk baksın yerel seçimlerde hiçbir kadın adaya oy vermeyeceğim’ dedi. Ey hoca Türk kadını kendi çocuğun bakar senin dert etmene gerek yok. O sözleri sildin ama bir özür borçlusun. Senin oyun da eksik kalsın. Bu işler hiç hayra alamet değil. Biz bu filmi defalarca gördük ve bıktık artık. AKP borazanlarının konuştuklarının hiçbiri vatandaşın gündeminde değil. Vatandaşın Cumhuriyet ile, Atatürk ile bir meselesi yok.

‘MİLLETE SIRTINI DÖNENE MİLLET DE SIRTINI DÖNER’

Milletin haline bak, beyefendinin söylediklerine bak. Dün yaptıkların bugün milletin karnını doyurmuyor ki yaptıkların yüzünden bu hallere gelmedik mi zaten? Seni izlemekle enflasyon düşmüyor. İyi gün dostu olmayı bırak. İn arabalarından, trilyonluk uçağından. Gir halkın arasına sor ve öğren ‘Halinizden memnun musunuz de’ cevabını al ve milletin halini anla. Çocuğunu geleceğinden şüpheliysen ülke iyi yönetilmiyor demektir. Kadınlarımız yolda yürürken başına bir şey geleceğinden emin değilse ülke iyi yönetilmiyor demektir. Doğru işlerinize her türlü desteği vermeye hazırız. Ama bunlar bildiğini okuyor yanlışta ısrar ediyor. 31 Mart’ta gereğini yapacak. Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek.

‘SURİYELİLERİ GERİ GÖNDERECEĞİZ’

Suriyelileri geri göndereceğiz. Nasıl diye sorarsanız eğer size devlet aklı veriyoruz yazın. Türk devletinin yüzü suyu hürmetine reçeteyi açıklıyoruz. Birincisi Suriyelilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini kesin bir dille açıklayın. Bu bir bölümünün geri dönmesini sağlayacaktır. İki geri dönme konusunda Esad’la anlaşın. Her ay 200 bin kişinin dönüşünü kararlaştırın. Türkiye’nin gücünü kullanın. Bu sorun sıfırlanana kadar sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürün satışına engel olun. Geçici vergi mükellefiyet kanunu yapın vergi kesintisi yapın. Güney illerimizde esnafıma destek verin. Türkiye sınırlarını yolgeçen hanı olmaktan çıkarın. Sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Suriye’den aracını getiren mültecilere geçici sürücü belgesi hakkı verin. Türk vatandaşı ne kadar ödüyorsa onlardan da gerekli vergiyi alın. Burası Suriye değil bunu farkına varın. Mevcut hükümete bir ders verme zamanı geldi. Türk milletini bu hazin tabloya son vermeye çağırıyorum.”

'HARAM OLSUN'

18 bin TL borç için caminin elektriğini kesiyorlar. Caminin elektriğini kesmek ezanı susturmaktır. Bunların yolu yol değil artık. Ekonomi alt üst olup papaz kaçtıktan sonra farkında mısınız Devletin başındaki 'eyyt' demeyi bıraktı. Libya’da temsilcilerimize yapılanlar kabul edilemez. Orayı terk etmeleri doğru bir harekettir. Milli onurumuzu yaralayan bir başka adres de Suriye’nin kuzeyi. Gündüz Mehmetçikle devriye atanlar gece PYD ile pusu kuruyor. Bu düzene boyun eğmeyeceğiz. Bir Türk aydını Rahim Cevadbeyli’yi 3 aydır esir tutuyor. Ben de yüze Meclis’in çatısı altından Tebriz’in sesine ses veriyorum Azerbaycan şad olsun Rahim Bey azad olsun. 60 bin TL’lik maaşını 75 bin TL’ye çıkaran Erdoğan’a bir kez daha sesleniyorum. Önce vatandaşa aynı oranda yardımları artıracaksın. Asgari ücreti 2 bin 20 TL’ye çıkaracaksın. Hiçbir şeye ihtiyacın yok ama enflasyon oranında zam yapıyorsun. Memura da bir kriz zammı yapacaksın. Cumhurbaşkanı’na 60 bin lira yetmiyorsa kuşa dönmüş maaşlar vatandaşa nasıl yetecek. Onlara tek bir zam yapmadan kendine yaparsan haram olsun, zıkkım olsun."

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 20:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
Balkan Muhacir Akşener TR'den defol !
Balkan Muhacir Akşener TR'den defol ! - 3 yıl Önce

Nedir bu somurgeci elit irkci Balkan muhacir azinliktan cektigimiz !
Bak i$te, bu Meral Akşener Selanik muhaciri anne-babadan dogma biri olarak , simdi nasil oluyrda mazlum kapi-kom$u Suriyeli muhacir kardeslerimize karsi nefret kusuyor !

Eger bu ulke'den geri gonderilmesi gerekli bir topluluk varsa, o topluluk Meral Akşener gibi fa$ist irkci sisyestciler yetistiren fitne Balkan muhacir azinlik toplum olmali ...!

Turkiyenin kanayan yarasi Kurt sornunu'da yine bu fitne Balkan muhacir azinlik yaratti.. 1908'de yonetimi ele gecirdikleri tarihten beri Kurtlere karsi uyguladiklari her cesit insanlikdisi baski, ayrimcilik ve soykirim (Dersim katiami, Agri Dagi harekati, vs)gerceklestirerek yoksul Anadalu Turk halk kitleri ile yoksul Kurt halk kitlerini birbirine kirdiraak bugune kadar Turkiye uzerinde kurduklari mutlu egemen Balkan muhacir azinlik iktidarlarini surdurebilmislerdir. Ama insAllah yakinda Kurt gerillasini giderek yukselen zaferiyle sozkonusu fitne somurgeci azinlik musaya oturup ve cozum surecine donemek zorunda kalacaktir !

SIRADAKİ HABER