Meral Akşener yaptırdığı anket sonuçlarını açıkladı

Akşener, 24 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağını söyledi

Meral Akşener yaptırdığı anket sonuçlarını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener,  KRT’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti’nin yaptırdığı anket sonuçlarına ilgili bilgi veren Akşener, “Anket yaptırıyorum. Durumumuz çok iyi. Bizim partimizin durumu iyi, Millet ittifakı, Cumhur İttifakı'nı geçiyor. Anket sonucu olarak söylüyorum bunu. Tayyip Bey ikinci tura kalıyor” dedi.

Akşener, gazetecilerin ‘Türkiye neden erken seçime gidiyor’ sorusuna “Türkiye ekonomik olarak çok sıkıntıda. İYİ Parti kuruldu ve ilk defa Tayyip bey kendi rakibini seçemedi. Rakiplerini hep kendi seçerdi bu sefer seçemedi. İkincisi ekonomi çok zorda taşıyamayacaklarını gördüklerini düşünüyorum. Bahçeli söyledi ama aralarındaki anlaşma neticesinde söyletildiğini düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

‘ANKETLER MİLLET İTTİFAKINI ÖNDE GÖSTERİYOR’

Akşener’in açıklaması şöyle:

24 Haziran için çok etkili bir dip dalga geliyor. Sandığa öyle bir çarpacak ki hepiniz şaşıracaksınız.

Anket yaptırıyorum. Durumumuz çok iyi. Bizim partimizin durumu iyi, Millet ittifakı, Cumhur İttifakı'nı geçiyor. Anket sonucu olarak söylüyorum bunu. Tayyip Bey ikinci tura kalıyor.

Ben 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmak gibi bir iddianın sahibiyim. İşte 'ikinci tura Meral Akşener kalırsa Kürtler oy vermez' gibi incitici bir cümleyi şiddetle reddediyorum. Kimsenin oyu cebinde keklik değil. Biz şu an birinci turdan ikinci tura geçmek üzere bir kampanyanın içindeyiz. Erdoğan'ı göndermek konusunda hemfikiriz ancak diğer Cumhurbaşkanı adayları ile rakibiz aynı zamanda biz. O yüzden birbirimizi incitmeden hareket etmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 13:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
G.K.A.S.K.
G.K.A.S.K. - 2 yıl Önce

Partinin adini degistirmeseydi be keske. Hunharca destekliyordum. Kayi partisi yaptiniz partiyi ondan sonra oy vermeyi dusnmedim. Erdogan ile fotografini gorunce digerlerinden oldugunu anladim. Bizim yani Turk halkinin milletinin en buyuk eksisi karsiliksiz insanlari sevmemiz hatta tapmamiz. Cok hayal kirikligina ugrar, sonrada hicbir sey olmamis gibi yapmaya devam ederiz. Genetik kodlarimiza karsiliksiz sevgi islemis. Cok uzuluyoruz daha cok uzulecegiz sanirim. Bozkurt yaptigi fotografinda o kisi oldugunu dusundum, tek basina her konuya hakim bir kadin lider iyi olurdu. Ulan yorum gitmiyor. Gerekirse darbe yapar Meral Aksener'i basa getiririz. Bozkurt yaptigi fotografta hissetim bir seyler, cok haksizlik etmisim kendisine. Herkes gibi degil o. Of ulan cok pismanim gidip oy pusulasini yirtip attim oy kulllanmadim, Meral Aksener'e verseydim keske. Kazanan iyiler olacak sozu iyi bir insan oldugunu gosterir zaten. Kazanan tabiki iyi bir insan olsun kim olursa.

SIRADAKİ HABER