Meral Akşener'den Saadet Partisi ziyareti: 'Bu HDP meselesi çok cıvıdı'

Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti

Meral Akşener'den Saadet Partisi ziyareti: 'Bu HDP meselesi çok cıvıdı'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti.

İki lider yaklaşık 2 saatlik görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Karamollaoğlu, Akşener'e ziyaretten dolayı teşekkür ederek, "Elbette zaman içinde biz siyasi partiler olarak bir araya mutlaka geleceğiz. Bugün yeni binamız için de hayırlı olsun ziyareti oldu. İnşallah önümüzdeki aylarda mutlaka bu görüşmelerimiz devam edecek. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde de bu tip görüşmelere ihtiyaç var diye düşünüyorum" dedi.

Akşener ise "Temel Bey'in Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlar konusunda görüşlerini almak üzere ziyarette bulunduk. Uzunca süren ve çok verimli, hepimizin istifade ettiği bir istişare toplantısı oldu" dedi.

KARAMOLLAOĞLU: DOĞURACAĞI ZARAR ÖNCEDEN BERTARAF EDİLMELİ

Karamollaoğlu, tam kapanma döneminde esnafın durumunun ayrıca değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Esnafın, hizmet sektörünün ve üretim sektörünün derdiyle doğru dürüst bu güne kadar hiç ilgilenilmedi. Başka yerlerde bir takım kararlar alınırken, önce kararın doğuracağı zararların bertaraf etmek için bir takım adımlar atılır, arkasında da karar deklare edilir. Burada esnafın, içinde yaşadığı problemleri nasıl çözeceği konusunda hiçbir teklif, temenni ortada yok. Bu Türkiye’nin en ciddi problemlerinden birisi. Ben bir takım teklifleri hazırlayacaklarını düşünüyorum. Geç kalacaklar ama geç kalmak hiç yapmamaktan iyidir kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

AKŞENER: HDP MESELESİ ÇOK CIVIDI

Akşener, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin kullandığı 'soykırım' ifadesi nedeniyle hükümete eleştiri getirip, HDP'ye sessiz kaldığı iddiasının sorulması üzerine, "Bu HDP meselesi çok cıvıdı. Gerçekten cıvık bir hale geldi. HDP'nin söylediğine, bu ülkenin içinde buna Kürtler de dahil olmak üzere bir vatandaş, 'aferin ne kadar iyi yaptınız' derse ben de adımı değiştiririm. Dolayısıyla pek çok sivil toplum kuruluşu, HDP, bu konuda Türkiye'nin dışında yer aldılar. Türkiye'nin dışında yer almak demek bu milletin geleceği üzerinde söz sahibi olmaktan vazgeçmek demektir. Evet, 'lanet olsun bunu diyenlere', hoşunuza gitti mi? Tamam" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yrm
yrm - 1 hafta Önce

abi örnek kim 1980 darbecilerini savunur kimse değilmi normalde açıkta olmasada hele bu milliyetçi ve kemalist partiler savunur diye tahmin ediyoruz.şimdi 80 darbesinde kendi herkesimden insanı idam etmiş eziyet etmişlerdir.aynı şekil madem zaten 1840 larda ilk borcunu alan monarşi devleti zaten 1876 da iflas etti ha biraz daha devam edermi diye 1908 kadar uzatmaya çalıştı.yani monarşileri limited şirket gibi cumhuriyeti anonim şirket gibi kabul edersek artık batık olan devlet halka arz olup yavaştan cumhuriyete dönme sancıları gerçekleşti.o meşrutiyet de o zaman yahudisinden ermenisine kürdünden islamcısına türkünden çoğu halk ve farklı ideolojiye sahip herkes desteklemiştir.1910 seçimlerinden sonra ne olmuş bir parti ittihatçı fıkra darbe yaparak tüm yetkileri elinde toplamıştır.koskoca ülkeyi libyadan balkanlara 1.dünya savaşına sokmuştur ee bu darbecileri niye savunalım yanlış yanlıştır.aynı şekil tekrar ülke sahipsiz kalmış meclis ankaraya toplanmış iyi hoşta 1923 ten sonra tek parti ile cumhuriyet mi olur demokrasimi olur.yani dünyadada bizdede değişen bir şey yok monarşi devam ediyor sadece elbise değiştirmiş

SIRADAKİ HABER