Meral Akşener'den 'istifa' açıklaması

Akşener, Mudanya'da gazetecilerin sorularını cevapladı

Meral Akşener'den 'istifa' açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinden peş peşe gelen istifaları değerlendirdi. Akşener dün istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal hakkında, "Tuba Hanım'ın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bursa'ya geldi. Akşener, Mudanya'da gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Parti içerisinde yaşanan istifalara saygı duyulması gerektiğini belirten Akşener, "Tuba Hanım ile beraber dört arkadaşımız partimizden istifa etti. Bir milletvekili arkadaşımız MHP'ye geçti. Bir milletvekili arkadaşımız bağımsız kaldı. Bizden seçilmiş bir milletvekili arkadaşımız da AK Parti'ye geçti" dedi 

Akşener, dün istifa eden Tuba Vural Çolak'ın istifasını değerlendirirken, "Benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı. O nedenle yaptığı açıklamanın dışında bir şey bilmiyorum. Bildiğim, il başkanlığının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi diye bir resmi yazısının olduğudur" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 13:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER