Meral Akşener: Askeri yardım yapıyor, askeri hedef oluyoruz

Akşener’in hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı

Meral Akşener: Askeri yardım yapıyor, askeri hedef oluyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık olağan grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib'de Türkiye askerlerinin hayatını kaybetmesinin ardından Ukrayna ziyaretini iptal etmemesini eleştiren Akşener, "Rusya pişkinlikle diyor ki 'Türkiye bize çalışmalarıyla ilgili bilgi vermedi', Sayın Erdoğan da ziyaretini iptal etmeyip Ukrayna'ya gidiyor. Gelişmelerden memnun musun sayın Erdoğan?" diye sordu.

Ukrayna’ya askeri yardım yapılması planını eleştiren Akşener, “Türkiye Ukrayna’ya 200 milyon liralık yardım yapılacak deniyor. Aynı günün gecesi 3 Şubat’ın gecesi Ukrayna ve Kırım’ın işgalinden sorumlu olan Rusya’nın kontrolündeki Suriye ordusu Türk askerini hedef alıyor. Satrancın tarifi açık. Askeri yardım yapıyor, askeri hedef oluyoruz” dedi.

Akşener'in Meclis grup toplantısından öne çıkan bölümler şöyle:

"-Maalesef yeni haftaya kahreden haberlerle girdik. Orta Doğu coğrafyasında oynanan çirkin satrancın yeni hamleleri 8 kahramanımızı daha aramızdan kopardı. Rusya ile el ele vermiş Suriye ordusu TSK unsurlarına saldırdı. 5 kahraman askerimizi ve 3 sivil memurumuzu şehit verdik ve 9 yaralımız var. Türk yurdu dahili ve harici tüm bedhahların gayretlerine rağmen ayakta kalmaya devam edecek.

-Şehitlerimiz var, ordumuz teyakkuzda cenazelerimizi kaldıracağız ordumuza moral vereceğiz. Ancak, çok önemli bir nokta var. 2 Şubat’ta Ukrayna’dan bir açıklama yapılıyor. Türkiye Ukrayna’ya 200 milyon liralık yardım yapılacak deniyor. Aynı günün gecesi 3 Şubat’ın gecesi Ukrayna ve Kırım’ın işgalinden sorumlu olan Rusya’nın kontrolündeki Suriye ordusu Türk askerini hedef alıyor. Satrancın tarifi açık. Askeri yardım yapıyor, askeri hedef oluyoruz.”

"GELİŞMELERDEN MEMNUN MUSUN SAYIN ERDOĞAN?"

“-Rusya pişkinlikle diyor ki; Türkiye bize çalışmalarıyla ilgili bilgi vermedi. Sayın Erdoğan’da ziyaretini iptal etmeyip Ukrayna’ya gidiyor. Gelişmelerden memnun musun sayın Erdoğan? Dış politikada egonla iş götürüp olanlardan memnun musun?"

"GÖK KUBBEYİ BAŞLARINA YIK"

"Sen Türk devletini yönetiyorsun. Her şeyden önce duyguların yerine milletimizin çıkarlarını öne koymak zorundasın. Sana ve hükümetinin üstüne düşen görev açık ve nettir. Gök kubbeyi mehmedimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın! Devlet aklı ile 1 kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip Türk devletinin ve Türk milletinin gücünü gösterin. İçeride aslan dışarıda kedi olmaktan artık vazgeçin. Bir an önce gerekeni yapın."

"PARASIYLA ZENGİN OLDUKLARI MİLLETİN GERÇEĞİ ÇOK BAŞKA"

“-Milletin parası ile zengin olurken millettin gerçeği çok başka. Bu hafta İzmir’deydik. Durum hiç iç açıcı değil. Esnaf para yok diyor, gençler iş yok diyor. Tire’de bir manavla konuştum büyük marketlerden yüzde 1 bizden küçük esnaftan yüzde 8 alıyor diyorlar.

-Bir taksici kardeşimiz kararname ile havalimanından yolcu almamız engellendi. Bin 900 lira cezası var. Yandaşın para kaçırması için Kızılay’ı araç yapanlar helal para kazanlara göz dikmiş durumda

-Atatürk’ün anasına sövmek serbest sayın Erdoğan’ı eleştirmek 2 yıl hapis cezası. Bizim namusumuza leke atmak serbest Erdoğan’da kaşının altında gözün var dersen yandı gülüm keten helva.”

"TOPLUM İKİYE AYRILIYOR; EKMEK PEŞİNDE KOŞANLAR VE RANTÇILAR"

“-18 yıl önce yazdığı hikaye ile bugün yaşananlar arasında uçurum var. Toplum ‘dindar ve sekülerler diye ikiye ayrılıyor’ diyorlar. Evet doğru toplum ikiye ayrılıyor. Ama helal ekmek peşinde koşanlar ve rantçılar diye ikiye ayrılıyor. Bunlar Türkiye’nin yeni kutupları. Bu gidiş hayra alamet değil. Bu gidişle doğazgazı yaksa yaksa zenginler yakar ama dünyayı da garipler yakar.”

"CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE GEÇTİĞİMİZDEN BERİ İŞSİZ SAYISI 7 MİLYONA ULAŞTI"

“-10’ar yıllık dönemlerine böldüğümüzde işsizlikte en kötü 10 yılı yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiğimizden beri damat beyin politikaları ile yeni işsiz sayısı 7 milyona ulaştı. Sadece üniversite mezunu işsiz sayımız BM’de tanınan sayıya göre 70 ülkenin nüfusundan daha fazla…”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER