Meral Akşener: Ankara Barosu'nun açıklamalarını çok yanlış buldum

Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın LGBTİ+'ları hedef gösteren açıklamalarına tepki göstermişti

Meral Akşener: Ankara Barosu'nun açıklamalarını çok yanlış buldum

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı'nın açıklamalarına yönelik tepkisine ilişkin "Baro’nun açıklamalarını çok yanlış bulduğumu söylemek isterim. Fakat biz de bu gerilimli işlerden bıktığımızı söylemek isterim" dedi.

Akşener, Karar TV Youtube kanalında yaptığı açıklamalarda, Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın LGBTİ+'ları hedef gösteren açıklamalarına yönelik tepkisine de değindi.

"İnsanları, müminleri 'çağlar ötesinden gelen ses' diyerek nitelendirmesini yanlış buldum. Diyanet İşleri Başkanı’nın kişiliğinden kaynaklı itirazlar başka bir şey" diyen Akşener sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Yıllardır imamlar, içki haramdır diye gelen imamların içki içen şahısları hedef gösterdiği görüldü mü? Hayır, inanır veya inanmaz saygı duyacaksınız. Din adamının görevi Kuran-ı Kerim’deki haramları insanlara göstermektir. Baro’nun açıklamalarını çok yanlış bulduğumu söylemek isterim. Fakat biz de bu gerilimli işlerden bıktığımızı söylemek isterim." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Biz gidox siz gelon.
Biz gidox siz gelon. - 6 ay Önce

Millet ittifaki dağılmaya mı başlıyor yani?

haklı
haklı - 6 ay Önce

baro diyanetten daha çok akp lenine siyasi söylem gerçekleştirmiştir.bir vakayı analiz ederken kime yaradığına bakın.bu başkanlığın iyi tarafı ne biliyormusunuz artık bir suçlu arandığında iktidarda tek kişi olmasıdır.şimdi diyanette baroda merkezden izin almadan böyle açıklama yapamaz.

Melek
Melek - 6 ay Önce

Haram’ın ne olduğunu bilseydiniz , çok daha farklı bir insan olurdunuz.

SIRADAKİ HABER