Menemen Belediye Başkanı Aksoy'un CHP'den ihracı istendi

CHP'nin açıklamasında, genel merkeze gelen şikayetler üzerine detaylı inceleme yapılarak bu yönde karar verildiği belirtildi

Menemen Belediye Başkanı Aksoy'un CHP'den ihracı istendi

İzmir'in CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un, partiden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiği açıklandı.

CHP'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

İzmir İl Başkanlığımız, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkındaki çok sayıda şikâyeti detaylı olarak inceleyerek, Genel Merkezimize bildirmiştir.

Genel Merkezimizde yapılan değerlendirmeler sonucunda, TBMM Grubumuzdan üç milletvekilinin bölgeye gönderilmesine karar verilmiş, milletvekillerimiz konuyla ilgili incelemelerinin ardından kapsamlı bir rapor hazırlamıştır. Milletvekillerimizin raporu, Genel Merkezimizde ciddiyetle ele alınmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında, İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMÜŞTÜ

Serdar Aksoy hakkında belediye hizmetleri başta olmak üzere çalışmalarıyla ilgili il başkanlığına ve genel merkeze çok sayıda şikayet gittiği, bunun üzerine, önce parti yöneticileri, ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aksoy ile görüşme yaptığı öğrenildi.

'TERÖR' SORUŞTURMASI AÇILMIŞTI

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy göreve geldikten sonra, "Berlin Duvarı " diye tanımladığı Gölpark Asarlık kapılarını açarak "Musa Anter" ve "Deniz Gezmiş" adını vermesiyle dikkat çekmişti. Aksoy hakkında 'terör' soruşturması açılmıştı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
adar
adar - 2 hafta Önce

chpede ne beklenir iste demokratlar ve devrimciler itraf atılır ve sonrada ihraç edilir

SIRADAKİ HABER