Mehmet Metiner hakkında suç duyurusu

'Cemevleri terörist yuvasıdır' suçlaması tepki toplamaya devam ediyor...

  Mehmet Metiner hakkında suç duyurusu

Adıyaman'da bulunan Alevi kurumları, demokratik kitle örgütleri ve bir grup kent sakini AKP'li Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner hakkında suç duyurusunda bulundu. 

AKP'li Milletvekili Mehmet Metiner'in katıldığı bir televizyon programında "Cemevleri terörist yuvasıdır" suçlaması tepki toplamaya devam ediyor.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Hacı Beştaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman şubelerinin öncülüğünde bir araya gelen BDP Adıyaman İl Örgütü, Eğitim Sen, İHD ve birçok avukatın da aralarında olduğu çok sayıda kişi, Metiner hakkında Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu öncesi Adıyaman Adliyesi önünde açıklama yapan Hacı Beştaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Nusret Tunç, "Ne yazık ki Adıyaman Milletvekili sıfatını taşıyan Metiner'in bir televizyon programında 'Cemevleri terör yuvasıdır' sözleri sadece biz Alevileri değil bütün duyarlı insanları üzmüştür. Biz bu sözlerinden dolayı Metiner'i kınadığımızı belirtiyoruz" dedi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2013, 22:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER